Najlepsze gry samochodowe, w które koniecznie musisz zagrać!

najlepsze gry samochodowe

Każdy kierowca powinien mieć czas na rozrywkę. Ta pozwala odpocząć od stresu, z którym musi się zmierzyć na ulicy. Jeżeli nie wyobrażasz sobie rozstania z kierownicą, a lubisz gry komputerowe, to polecamy ci listę najlepszych gier samochodowych! Zabawa gwarantowana!

Gry o samochodach, które ci przedstawimy są kompatybilne zarówno ze współczesnymi konsolami, jak i komputerami osobistymi. Przed przystąpieniem do rozgrywki możesz zakupić specjalny symulator (złożony z kierownicy, pedałów, a niekiedy też skrzyni biegów i fotela), który pozwoli poczuć się jak na prawdziwym torze wyścigowym

Bez tego sprzętu również będziesz się jednak świetnie bawił. Przed tobą najlepsze gry o samochodach, jakie są dostępne na rynku!

Seria Need for Speed 

Nielegalne wyścigi w zaciszu domowego ogniska? Oczywiście! W legendarnej serii NfS będziesz często łamał przepisy i ścigał się superszybkimi autami po ulicach miast. Możesz wybrać też wersje z legalnymi wyścigami na prawdziwych torach. Aktualnie bardzo popularna jest najnowsza odsłona gry, czyli Payback. Fanom starszych gier polecamy legendarne Most Wanted. 

need for speed

Źródło: flickr / CC BY 2.0

Seria Gran Turismo

Gran Turismo to równie kultowa seria gier. Producent wydaje ją jednak wyłącznie na konsole Play Station. W bardzo realistyczny sposób pokazuje wyścig na torze. Umożliwia też pracę w warsztacie. Możesz w wieloraki sposób modyfikować swoje samochody. Najnowszą wersją gry jest Gran Turismo Sport, który świetnie oddaje fizykę prowadzenia pojazdu.

WRC7

Czas na pierwszy tytuł, który pozwoli wziąć udział w rajdach samochodowych. WRC7 umożliwi ci zasiadanie w fotelu kierowcy auta WRC. Będziesz musiał osiągnąć idealny czas na wielu trudnych torach, znanych z telewizji. Gra umożliwia wybór wielu kategorii wyścigowych i samochodów. 

Forza Motorsport 7

To tytuł z kultowej serii Forza. Umożliwia ściganie się zawrotną liczbą aut (dostępnych w grze jest ponad 700 modeli) na 32 różnych torach. Od lat imponuje realizm gry, świetnie dopracowane szczegóły, grafika i fizyka. Gracz może zabawić się też w mechanika, zmieniając np. parametry silnika czy zawieszenia. 

forza motorsport

Źródło: flickr / CC BY 2.0

MotoGP 18

Choć nie jest to gra o samochodach, to z pewnością fani motoryzacji docenią ten tytuł. Przenosi on do świata wyścigów motocyklowych, rozgrywanych w ramach mistrzostw MotoGP – odpowiednika Formuły 1. Ta świetna symulacja pozwoli czuć się tak, jak Valentino Rossi!

F1 2019

Ten tytuł przeniesie cię do wielkiego świata Formuły 1. Królowa sportów motorowych będzie na wyciągnięcie ręki. Poznasz zasady prowadzenia bolidu, zarządzanie zespołem, kulisy negocjacji i wiele innych. Po wszystkim sprawdzisz czas pitstopu i wymiany kół. Możesz rywalizować z prawdziwymi kierowcami na prawdziwych torach, które są odwzorowane prawie idealnie. Warto wspomnieć, że na serii F1 uczyło się wielu kierowców, którzy poznawali charakterystykę toru!

Dakar 2018

Jeżeli chcesz, aby gry samochodowe przeniosły cię w wir pustynnych wypraw to Dakar 2018 będzie tytułem dla ciebie. Ten bardzo trudny, terenowy wyścig rozgrywany na pustkowiu. Podobnie jak w grze o F1 będziesz mógł zarządzać zespołem. Do wyboru będą nie tylko auta osobowe, ale też motocykle i ciężarówki!

 Euro Truck Simulator

Gry samochodowe to nie tylko rajdy i wyścigi! Euro Truck Simulator to wyróżniająca się pozycja, która pozwala prowadzić… ciężarówkę! Twój cel to bezpieczne dotarcie do celu, zaplanowanie załadunku i rozładunku towaru. Pozornie banalne zadanie może okazać się wyjątkowo trudne. Gra jest bardzo realistyczna i zapewnia godziny fantastycznej rozrywki!

euro truck simulator

Źródło: flickr / CC BY 2.0

GRIP

Dlaczego warto zagrać w tę grę? Tytuł pokazuje futurystyczną wersję samochodów i wyścigów. Przenosi do nieznanego dotąd świata. Fabuła gry opowiada o bardzo brutalnych wyścigach opancerzonych aut. Te korzystają z niedostępnej (jeszcze?) dla człowieka technologii. Wrażenie robią świetne animacje i efekty specjalne dostępne w GRIP

Sonic & All-Stars Racing Transformed 

Na koniec naszego zestawienia proponujemy ci przeniesienie się w bajkowy świat i wyścigi rodem z kreskówek. Legendarny Sonic to wszędobylski, niebieski jeż, który ściga się ze swoimi przyjaciółmi. Ta gra to rozrywka dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *