Samochód dla firmy – przydatne wskazówki

prezentacja-auta

Na naszym rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości auta, dlatego też wybranie porządnego samochodu służbowego jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. W niniejszym artykule znajdą Państwo wiele cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Samochód dla firmy – na co zwrócić szczególną uwagę

Wybierając nowy samochód firmowy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale również na koszty eksploatacji i koszty utrzymania. W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywają także dodatkowe udogodnienia. Pamiętać należy jednak o tym, że najnowsze zdobycze technologii nie należą do najtańszych wydatków, dlatego warto poważnie zastanowić się nas zakupem.

Koszty eksploatacji samochodu służbowego

Dla bardzo wielu firm jednym z kluczowych elementów są zawsze koszty eksploatacji auta firmowego. Jak łatwo się domyśleć im oszczędniejsza maszyna, tym lepiej. Koszty eksploatacji mają olbrzymie znaczenie przede wszystkim w tych przedsiębiorstwach, gdzie niezbędna jest bardzo rozbudowana flota. Jeżeli samochód będzie bardzo intensywnie użytkowany to warto postawić na diesle, które w tym przypadku są zdecydowanie oszczędniejszym wyborem niż popularne „benzyniaki”. Przy dużej liczbie samochodów w przeciągu roku można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

diesel w samochodzie firmowym

Amortyzacja auta ma znaczenie

Firmy zwracają uwagę również na wartość rezydualną auta, czyli na to, ile dany pojazd będzie warty w momencie odsprzedania. W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm kupuje nowe samochody prosto z salonu na leasing i po 2-3 latach odsprzedaje je. W Polsce utarł się jednak pogląd, że auta służbowe są zazwyczaj w bardzo złym stanie. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu przypadkach jest to nieprawda. Służbowe samochody co prawda mogą mieć duży przebieg, ale są dokładnie i systematycznie serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi.

Według najnowszych danych firmy w pierwszej kolejności stawiają na te auta, które mogą pochwalić się dużą niezawodnością. Mowa tutaj przede wszystkim o samochodach niemieckich producentów, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Profesjonalne firmy nie mogą pozwolić sobie na to, aby trzymać tygodniami swoje auta w serwisie.

samochód firmowy w serwisie

Kwestia bezpieczeństwa

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to współczesna motoryzacja stoi na bardzo wysokim poziomie. W nowych samochodach wykorzystywana jest nowoczesna technologia, dzięki której można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze. W przypadku awarii auta kierowcy mogą na przykład połączyć się z dedykowanym doradcą i skorzystać z pomocy. Zdalna diagnostyka to ogromna oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów.

Popularna w Polce marka Opel wprowadziła w swoich autach kamerę „Opel Eye„, która rozpoznaje znaki drogowe i automatycznie informuje kierowców na przykład o niezamierzonym zmianie pasa ruchu. Opel Eye bardzo skutecznie ostrzega także przed kolizją. Służbowy samochód musi być nie tyko porządny, ale również bardzo bezpieczny zwłaszcza, że robi bardzo dużo kilometrów.

prezentacja-auta-klientowi

Prestiż firmy

Pamiętać należy także i o tym, że w wielu branżach samochód służbowy może być najlepszą wizytówką firmy, dlatego też warto zadbać o to, aby zawsze prezentował się bardzo okazale. W dzisiejszych czasach bez dobrego wizerunku bardzo trudno jest odnieść sukces i przyciągnąć do siebie nowych klientów. Markowy samochód z tzw. „wyższej półki”, może okazać się także wspaniałą motywacją dla samych pracowników, którzy lepiej będą wykonywać swoją codzienną pracę.

W Polsce ponad 85% firm pozwala swoim pracownikom korzystać z auta służbowego w celach prywatnych. Jest to bardzo duży plus dla pracowników, którzy nie muszą wydawać pieniędzy na własne auto, ubezpieczenie i serwisowanie. W wielu przypadkach nawet koszty paliwa pokrywane są przez firmę. W naszym kraju coraz więcej firmy okleja również swoją flotę pojazdową, dzięki czemu samochody służbowe są bardzo skuteczną „ruchomą” reklamą.

przekazanie-kluczykow

Moda na leasing

Jak wspomniano powyżej w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm cieszy się leasing. Według najnowszych statystyk najpopularniejszymi służbowymi samochodami na leasing są: Ford Focus, Toyota Yaris, Skoda Octavia i Fabia. Statystycznie polskie przedsiębiorstwa wydają średnio 200 000 na auto dla prezesów oraz 120 000 na samochody dla dyrektorów. Jeżeli chodzi o auta dla menedżerów, to ceny wahają się w granicy 70 000zł.

Najpopularniejsze auta służbowe w Polsce

Mało kto może zdawać sobie sprawę z tego, ale najpopularniejszym autem służbowym w Polsce jest Toyota Yaris (klasa B). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także Skoda Rapid Spaceback (klasa B+) oraz Ford Focus (klasa C). Mowa tutaj oczywiście o autach służbowych dla pracowników. Najlepszym autem dla prezesów jest z kolei Lexus GS 450h.

toyota yaris

Auta służbowe z wypożyczalni

W ostatnim czasie bardzo wiele firm korzysta także z usług profesjonalnych wypożyczalni. Możliwość wynajmu auta służbowego jest doskonałą propozycją nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, jak również dla stosunkowo niewielkich przedsiębiorców. Warto wspomnieć także i o tym, że firmy korzystają zarówno z wynajmu krótkoterminowego, jak również z wynajmu długoterminowego. W wielu sytuacjach profesjonalna wypożyczalnia samochodów może okazać się tańszym wyborem niż zakup własnej floty pojazdowej.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą oferującą kompleksowe usługi związane z pomocą na drodze: http://kuta-autoserwis.pl/autopomoc

One thought on “Samochód dla firmy – przydatne wskazówki

  1. Coraz popularniejsze stają się również Fiaty, które są tanie w zakupie i utrzymaniu, co przekłada się na zdecydowanie zwiększoną sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *