523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Amortyzacja i zawieszenie
  3. Wzmocnienie / podpora
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Większy poziom bezpieczeństwa

W jego skład wchodzi cały szereg mniejszych i większych elementów. Wszystkie powinny być dobrze do siebie dopasowane, a ich stan techniczny nie powinien budzić zastrzeżeń. To właśnie od dobrze ustawionego zawieszenia zależy m.in. odpowiedni promień skrętu kół, długość drogi hamowania, a także to, czy elektryczne systemy wspomagające jazdę będą otrzymywać właściwe dane — czyli pracować poprawnie.

Elementy zawieszenia dzieli się na:

  • prowadzące koło (do tej grupy zaliczamy drążki kierownicze i wahacze);
  • resorujące;
  • tłumiące (amortyzatory);
  • stabilizujące.

 

Najczęstsze przyczyny awarii poszczególnych podzespołów zawieszenia są dwie — zużycia eksploatacyjne spowodowane korozją elementów metalowych lub parceniem elementów gumowych oraz uszkodzenia spowodowane kiepskim stanem polskich dróg. Jazda po wybojach, dziurach czy wjeżdżanie na zbyt wysokie krawężniki mają znaczący wpływ na szybsze zużywanie lub uszkodzenia elementów układu.

Aby samochód dodatkowo zyskał na sterowności i stabilności, a zarazem zwiększyła się efektywność jego hamowania, warto zainwestować w odpowiednie wzmocnienia krzyżowe zawieszenia oraz właściwe podpory wahaczy.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę…

…nie musisz czekać na części w nieskończoność. Robiąc zakupy na Automator.pl możesz zdecydować się na odbiór osobisty w siedzibie sklepu w tym samym dniu, w którym złożyłeś zamówienie. Jeśli wybierzesz wysyłkę — większość produktów dostarczana jest nie później niż w ciągu dwóch dni roboczych. A zamówienia o wartości przekraczającej 100 zł wysyłamy za darmo. 

Postaw na znane marki

Oferta sklepu Automator.pl jest rozbudowana. Znajdziesz tu wzmocnienia i podpory oraz elementy do nich od takich producentów jak Deplhi, Ocap czy Swag. Wszystkie produkty są nowe oraz objęte gwarancją producenta. 

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu, na którego zwrot bez podania przyczyny masz aż 14 dni.


Wzmocnienie / podpora

Wzmocnienie i podpora 

Za bezpieczeństwo oraz komfort jazdy pojazdu odpowiada wiele elementów, ale jednym z tych najistotniejszych jest cały układ zawieszenia. W nowoczesnych samochodach spotkać można dwa typy zawieszenia — pneumatyczne i hydrauliczne.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

97,94
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Infolinia dział Zamówień
523 350 019