523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja
  3. Elementy montażowe
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli chcesz, aby twoja klimatyzacja była wsparciem przy długich podróżach, warto zainwestować w najlepsze części montażowe. Tylko takie gwarantują funkcjonowanie całego układu i wytrzymałość. Pamiętaj, że elementy montażowe stanowią podstawę działania systemu chłodzenia!

Postaw na Automator.pl!

Dlaczego warto wybrać elementy montażowe właśnie z automator.pl? Mamy części najlepszych producentów takich jak Optimal Łożyska. To uznana w motoryzacyjnym świecie polska firma od lat tworząca części motoryzacyjne, głównie łożyska i wsporniki. Ich marka gwarantuje najlepszą ofertę i taką znajdziesz na automator.pl!

Posiadamy zarówno oryginalne części jak i najwyższej klasy zamienniki, które gwarantują wysoką jakość pracy i bardzo atrakcyjną cenę! 

Oferujemy ci elementy montażowe klimatyzacji do większości współczesnych samochodów osobowych. Z nami bez problemu zregenerujesz swoją klimatyzację i doprowadzisz ją do stanu używalności! 

Stawiamy na jakość

Dlaczego elementy montażowe prosto z automator.pl to gwarancja jakości i skutecznej pracy? Każdy produkt, który ci oferujemy przechodzi przed sprzedażą szereg specjalistycznych testów. To głównie sprawdzenie jakości, jak część sprawdza się w trudnej i uciążliwej pracy oraz ile wytrzyma. 

Tylko najlepsze elementy trafiają później do naszego sklepu. Od lat bazujemy na zadowoleniu naszych Klientów i oferujemy im najtrwalsze części, które zapewniają wysoką kulturę pracy. To również z tego względu każda oferowana przez nas część posiada minimum dwuletnią gwarancję jakości. Przez ten czas z pewnością nie będziesz musiał obawiać się o pracę swoich elementów!

Wiemy też, że klimatyzacja jest bardzo ważna, szczególnie w upalne dni. Z tego względu nie zwlekamy z wysyłką i ta rusza do ciebie już w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia. Ekspresowo trafi do ciebie lub twojego mechanika! Co więcej, w ciągu 14 dni możesz zwrócić zamówiony element!

Życzymy szerokiej i spokojnej drogi!

Łożysko kompresora – elementy montażowe klimatyzacji, o które musisz dbać!

Choć łożysko kompresora klimatyzacji jest elementem, który wymienia się rzadko, to jego usterka może siać spustoszenie w całym układzie. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia jest zła eksploatacja. Sprawdź jak dbać o swój element, jakie są objawy jego uszkodzenia oraz w jaki sposób można go wymienić!

Łożysko i wspornik to jedne z najważniejszych elementów montażowych w układzie klimatyzacji. Bez niego sprężarka nie jest w stanie funkcjonować, a to z kolei całkowicie wstrzymuje pracę i chłodzenie kabiny auta. 

Elementy zrobione są z trwałych materiałów, które odporne są na pracę. Z tego względu poprawnie eksploatowany element może wytrzymać cały okres życia samochodu. Niestety, nie zawsze dobrze obchodzimy się z naszą klimatyzacją i nawet tak trwałe elementy jak okrągłe łożysko może się popsuć.

Jak dbać o łożysko kompresora?

Ogólnie zasady dbania o łożysko nie różnią się od tych, dotyczących całego układu klimatyzacji. Używaj jej regularnie (nawet zimą), rób przegląd, wymieniaj filtry i osuszacze oraz spróbuj odgrzybiać i uzupełniać czynnik. 

Takie podejście do klimatyzacji przedłuży żywotność łożyska i całego układu. Jeżeli będziesz natomiast źle używał tego udogodnienia i doprowadzisz do zatkania filtrów, to łożysko szybko się wyrobi i będzie nadawało się do wymiany.

Objawy są wyraźne

Jeżeli łożysko nie funkcjonuje, to szwankować zaczyna też cała sprężarka. Jej uszkodzenie to natomiast całkowite unieruchomienie klimatyzacji. Możesz też zacząć martwić się, jeżeli w swoim samochodzie słyszysz głośną pracę sprężarki lub charakterystyczny metaliczny dźwięk. 

Pamiętaj, że uszkodzone łożysko może doprowadzić do większych uszkodzeń. Jeżeli nawet na początku klimatyzacja działa, to prędzej czy później całkowicie zniszczy się kompresor i układ będzie nadawał się wyłącznie do kompleksowej regeneracji. 

Jak wymienić łożysko?

Choć sam element montażowy kosztuje niewiele (około 30-40 złotych) to mechanik może zażądać sporej sumy za wymianę łożyska. Wszystko przez umiejscowienie i czas pracy. Jeżeli masz wiedzę motoryzacyjną i czas, to możesz spróbować wymienić je samemu. Musisz mieć jednak płaskie klucze, nasadki i grzechotkę z przedłużeniem, ściągacz do łożysk i najlepiej – ściągacz do sprzęgła klimatyzacji.

Najpierw odłącz kable od akumulatora (kwestie bezpieczeństwa). Następnie musisz zdemontować dolot, kolektor, wentylator chłodnicy i zawór powietrza. Dostaniesz się do koła pasowego. Wyjmij z niego pompkę i wtedy dostaniesz się do sprężarki. Na wałku tej części znajduje się nakrętka, którą należy zdjąć. Następnie po wyjęciu sprzęgiełka dostaniesz się do łożyska. Pamiętaj, że konieczna może być pomoc prasy ślusarskiej!

Następnie zamontuj wszystkie elementy (koło z łożyskiem musisz wbijać stopniowo na wałek) i gotowe. Pamiętaj, że jeżeli nie czujesz się pewnie, to oddaj samochód sprawdzonemu mechanikowi. Inaczej możesz popsuć więcej, niż przed naprawą!


Elementy montażowe

Elementy montażowe klimatyzacji – najlepsze na Automator.pl!

Klimatyzacja to szereg elementów, które muszą być zamontowane w trwały i stabilny sposób. Jeżeli szukasz takich części, to bardzo dobrze trafiłeś. Najmocniejsze elementy montażowe znajdziesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

33,25
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

34,90
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

35,02
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

37,08
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

37,08
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

37,22
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

37,22
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

38,59
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

41,43
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

43,76
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

47,38
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

179,32
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019