523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja
  3. Sterownik klimatyzacji
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Szeroki wybór sterowników klimatyzacji

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór sterowników do klimatyzacji. Wśród naszych części znajdują się m.in. produkty firmy Swag, która od wielu lat tworzy wysokiej klasy sterowniki, cieszące się uznaniem kierowców na całym świecie. Na Automator.pl dostaniesz zarówno oryginalne sterowniki, zalecane przez producentów klimatyzacji, jak i bardzo dobre zamienniki. Wszystko to w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Obawiasz się, że nie znajdziesz sterownika do swojego auta? Oferujemy sterowniki do większości współczesnych samochodów osobowych. Bez problemu dopasujesz je wraz ze swoim mechanikiem.

Jakość naszą główną cechą

Sterownik klimatyzacji zakupiony na Automator.pl zapewnia trwałą współpracę z pozostałymi elementami całego układu. Gwarantuje to skuteczną pracę oraz zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wynika to z użycia precyzyjnych technik i materiałów, służących do budowy sterownika. Przed sprzedażą oferowane przez nas elementy poddawane są specjalistycznym testom. To dzięki temu możemy zaoferować Ci minimum 24 miesięczną gwarancję na wszystkie oferowane przez nas sterowniki klimatyzacji.

Jakość części idzie w parze z jakością usług. Zamówienia wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu. Ekspresowo dotrą do Ciebie lub wskazanego warsztatu. Poza tym zawsze masz możliwość zwrotu sterownika w ciągu 14 dni – bez żadnych konsekwencji.

Życzymy Ci udanych zakupów!

Po co jest sterownik klimatyzacji samochodowej?

Współczesne układy klimatyzacji to dość skomplikowane mechanizmy. Są bardzo zależne od elektryki i pracy sterujących podzespołów. Najważniejszą rolę w takiej formie odgrywa sterownik klimatyzacji. Czym jest ten element, jak poznać, że jest uszkodzony i kiedy powinieneś pomyśleć o jego wymianie?

Sterownik klimatyzacji samochodowej to swego rodzaju pośrednik pomiędzy oczekiwaniami kierowcy i pasażerów a możliwościami układu. To od niego zależy praca kolejnych części i wydajność związana z dostosowaniem temperatury w kabinie.

Czym jest sterownik klimatyzacji?

Sterowniki klimatyzacji to elektroniczne urządzenia, których zadaniem jest kontrolowanie i nadawanie trybu układowi. To dzięki niemu możesz obniżyć lub podwyższyć temperaturę. Składa się z układu scalonego podpiętego pod system klimatyzacji. Sterownik klimatyzacji może mieć charakter całkowicie ręczny (to znaczy, że samemu ustawiasz siłę nawiewu i jego temperaturę), półautomatyczny albo całkowicie automatyczny (w takim przypadku wybierasz tylko jaką temperaturę chcesz osiągnąć w kabinie, a sterownik i pozostałe elementy dostosują do tego swoje ustawienia).

Wszystkie parametry będziesz mógł obserwować najczęściej na wbudowanym do sterownika wyświetlaczu. Niektóre sterowniki nie są wyposażone jednak w takowy, ale umożliwiają podpięcie ekranu.

Objawy uszkodzonego sterownika

Wysokiej klasy sterownik klimatyzacji może wytrzymać bardzo długo, niekiedy nawet cały okres eksploatacji samochodu. Może się zdarzyć jednak, że odmówi posłuszeństwa. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest wilgoć. Może się zdarzyć również, że rozleje się wyświetlacz lub przestaną działać przyciski albo regulatory.

Objawy takiego stanu rzeczy to słabo funkcjonująca klimatyzacja. Jeżeli ustawiasz niską temperaturę, a siła nawiewu się nie zwiększa, to sterownik mógł nie dać sygnału do całego mechanizmu. W skrajnych przypadkach klimatyzacja może całkowicie przestać działać. Jeżeli zauważysz symptomy uszkodzonego sterownika, to zacznij zastanawiać się nad jego wymianą.

Wymiana uszkodzonego sterownika klimatyzacji

Sama wymiana elementu nie jest szczególnie trudna. Wystarczy wymontować panel główny i znaleźć popsutą część. Kupując nowy sterownik klimatyzacji, zwróć uwagę na takie parametry jak liczba PINów do podpięcia elementu oraz specyfikacja. Na rynku dostępne są np. sterowniki do układów dwustrefowych albo jednostrefowych. Powinieneś zakupić oryginalny element lub jego dokładny zamiennik.

Pamiętaj, że wszelkie prace związane z wymianą powinieneś robić na odłączonym akumulatorze. Po zamontowaniu elementu możesz podłączyć klemy i zobaczyć, czy nowy sterownik spełnia swoją rolę.

 


Sterownik klimatyzacji

Sterownik klimatyzacji – by klimatyzacja zawsze Cię słuchała!

Dlaczego sterownik klimatyzacji jest tak ważny? Bo od tego elementu zależy, jakie parametry osiągnie cały układ i czy będzie w stanie dostosować je do Twojego komfortu. Sterownik klimatyzacji samochodowej musi być więc skuteczny, precyzyjny i trwały. Takie części znajdziesz na Automator.pl!

Aby sterownik klimatyzacji funkcjonował poprawnie, musi mieć niezbędne parametry, dostosowane do całego układu. Ma efektywnie współpracować z pozostałymi częściami tak, aby tworzyć harmonijną i skuteczną całość dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu podróży.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

163,59
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka jutro


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019