523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Kołą, opony i felgi
  3. Felgi
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Kiedy potrzebujesz dodatkowych elementów do felg? Kiedy np. nie do końca pasują one do piasty zamocowanej w twoim aucie. Wtedy rolę „wypełniacza” przejmą pierścienie centrujące, stabilnie mocujące felgę na piaście. Jak widzisz – niektóre elementy będą ci niezbędne i warto sięgać po produkty najwyższej klasy!

Akcesoria do felg

Co znajdziesz w naszym asortymencie? Posiadamy pierścienie centrujące z najwyższej półki, ale również pierścienie ograniczające wykonane z najlepszych materiałów.

Producenci, tacy jak Febi, Peters i SWAG to pewność jakości akcesoriów do felg. Słyną z trwałych części, mając ugruntowaną opinię na rynku motoryzacyjnym.

Boisz się, że nie znajdziesz u nas elementów do twojego samochodu? Mamy bardzo szeroki wybór części pasujących do większości współczesnych modeli aut osobowych i nie tylko. Oferujemy pierścienie, które pomogą w ustawieniu felg różnego rozmiaru i rodzaju. Z nami zamontujesz zarówno felgi aluminiowe, jak i felgi stalowe. 

Pamiętaj, że nasi producenci to również gwarancja bardzo konkurencyjnej ceny! Sprzedajemy zarówno elementy oryginalne, jak i zamienniki wysokiej klasy. 

Jakość jest dla nas najważniejsza

Wszystkie oferowane na Automator.pl elementy poddawane są wcześniej specjalistycznym testom, które sprawdzają ich przydatność do pracy w terenie. Wykluczamy dzięki temu niesprawne egzemplarze, dzięki czemu znajdziesz u nas produkty najwyższej klasy. Z tego właśnie względu na każdy oferowany przez nas element udzielamy minimum 24 miesięcznej gwarancji!

To jednak nie wszystko. Zakupione części wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia! Ekspresowo dotrą do twoich drzwi! W ciągu 14 dni możesz również zwrócić zamówienie bez żadnych konsekwencji!

Szerokiej drogi!

Felgi – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Felga to element, który łączy ze sobą zadania związane z bezpieczeństwem i wyglądem samochodu. Aby spełniały one swoją rolę, musisz o nie dbać. Dowiedz się więc jakie felgi powinieneś zamontować, jak o nie dbać oraz czym jest centrowanie koła!

Felga to część, która utrzymuje oponę w trwałym położeniu i mocuje ją do konstrukcji samochodu. Dzięki feldze w oponie cały czas zawarte jest powietrze. Choć część ta jest bardzo trwała, to możesz uszkodzić ją złym użytkowaniem. O czym więc powinieneś pamiętać?

Stalowe czy aluminiowe?

Felgi stalowe czy felgi aluminiowe? Z tym pytaniem spotyka się wielu kierowców, zaczynających przygodę z motoryzacją. Co powinieneś wybrać? Stalówki są zdecydowanie tańsze. Ich ewentualne uszkodzenie umożliwia też szybką i tanią naprawę. Nie wyglądają jednak tak efektownie jak popularna alufelga i często musisz montować do nich kołpaki.

Alufelgi mają swoje wady. Jeżeli uszkodzisz felgę aluminiową to bardzo prawdopodobne, że nie da się jej naprawić. Aluminiowe obręcze są najczęściej również bardzo drogie. Wymiana opon na takich felgach jest również droższa od tych stalowych. 

Dobranie felg do auta

Jak dobrać felgę do auta? Sprawdź w instrukcji, jaki rozmiar opony możesz włożyć na daną obręcz i porównaj ją z danymi z auta. Pamiętaj, że felga musi mieścić się na piaście samochodu i mieć taki sam rozstaw śrub jak ten element. Inaczej nie dokręcisz koła! 

Jeżeli piasta jest mniejsza od obręczy felgi, albo felga jest zbyt gruba do przewidzianych śrub, możesz zastosować pierścienie centrujące i tzw. dystanse. Pamiętaj jednak, że ich dobór musi być idealny. Luz na feldze może spowodować odkręcenie się śrub i oderwanie koła!

Czym jest centrowanie koła?

Jeżeli felga będzie uszkodzona, to opona nie będzie idealnie przylegała do ziemi. Wtedy wystąpi zjawisko ściągania auta na jedną ze stron. Aby uniknąć tego przeprowadza się centrowanie koła. Co to takiego?

Proces polega na wyrównaniu mas felgi. Wulkanizator przeprowadza to za pomocą specjalnych obciążników (zauważysz je na felgach). Wyważone felgi ułatwiają również kolejne etapy doprowadzenia do idealnej geometrii kół. 

Kiedy powinieneś oddać koło na centrowanie? Jeżeli pojazd zaczyna ci drgać, skręcać samemu w jedną stronę lub nieefektywnie hamować. To znak, że koło musi sprawdzić wulkanizator!

Jak dbać o felgi?

Na koniec pamiętaj, że felgi mogą służyć ci bardzo długo, jeżeli o nie dbasz. Utrzymuj zawsze odpowiednią geometrię koła. Nie poruszaj się po dziurach. Staraj się utrzymywać odpowiednie ciśnienie w oponach i pod żadnym pozorem nie poruszaj się na gołych felgach.

Jeżeli chcesz zachować efekt wizualny, regularnie czyść obręcze specjalnymi preparatami!

Życzymy szerokiej drogi!


Felgi

Felgi i elementy, których potrzebujesz

Felga jest bardzo ważnym elementem w samochodzie. Odpowiada za utrzymanie opony w poprawnym położeniu i mocowanie koła do całego obrysu auta. Felga to jednak nie tylko sama obręcz, ale też szereg dodatkowych części, niezbędnych do jej pracy. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

0,55
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

0,81
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

0,87
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

0,87
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

1,32
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

1,46
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

1,46
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

2,63
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

0,74
SZT.
Produkt niedostępny

0,79
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019