523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Kołą, opony i felgi
  3. Opony
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Opona to jedyny element w konstrukcji samochodu, który przylega do ziemi. Musi być odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne, temperaturę i nawierzchnię na drodze. Jeżeli opona ma poradzić sobie z utrudnieniami, to jej stan nie może budzić żadnych wątpliwości!

Pamiętaj, że dobra opona jest wytrzymała, dobrze skonstruowana i dopasowana do felgi. Opony z Automator.pl spełniają te warunki!

Szeroki wybór to nasze drugie imię!

Wiemy, że bezpieczna jazda w różnych warunkach atmosferycznych uzależniona jest od rodzaju opon. W naszej ofercie mamy zarówno opony zimowe jak i opony letnie. Posiadamy asortyment różnego rodzaju – znajdziesz u nas zarówno szerokie, ale też wąskie koła. Oferujemy ci także duży wybór opon małych, jak i dużych. 

Praktycznie każdy posiadacz samochodu osobowego i dostawczego znajdzie u nas coś dla siebie. Znajdziesz u nas m.in. opony marki Fulda. To niezwykle ceniona na rynku motoryzacyjnym firma, która sprzedaje tysiące produktów rocznie. To niemiecki producent, który od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy opon. 

Wiemy, że chcesz dbać zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i finanse. Chcemy zaoferować ci bardzo dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Z nami tylko zyskasz!

Jakość to podstawa!

Opona powinna doskonale radzić sobie z takimi wyzwaniami jak nierówności na jezdni, bezpieczne hamowanie czy zmiana warunków atmosferycznych. To z tego względu zarówno opony letnie jak i opony zimowe z naszego sklepu poddawane są specjalistycznym testom sprawdzającym. W ten sposób wykluczamy ewentualne błędy w produkcji. Możemy zaoferować ci też minimum 24 miesięczną gwarancję na zakupione elementy!

Zdajemy sobie również sprawę, że nowe opony są konieczne do wyruszenia w drogę. To dlatego wysyłamy zakupione części w ciągu 24 godzin od zamówienia! Co więcej, w ciągu 14 dni masz prawo zwrócić towar!

Szerokiej drogi!

Opony samochodowe – jak o nie dbać i kiedy zmieniać?

Zarówno opony letnie, jak i opony zimowe mają bardzo odpowiedzialne zadanie w procesie jazdy samochodem. Od nich może zależeć twoje życie i zdrowie, ale też np. komfort jazdy. Aby opony spełniały swoją rolę musisz o nie dbać, oraz regularnie wymieniać. O czym warto przy tym pamiętać?

Nie każdy kierowca docenia wagę opon. Niektórzy jeżdżą np. cały rok na tych samych gumach, zużywając opony zimowe latem i opony letnie zimą. Spotyka się też zmotoryzowanych, którzy jeżdżą na jednym komplecie kilkanaście lat. To błąd, o czym warto wspomnieć!

Kiedy i jak wymieniać opony?

Na początku musisz pamiętać o okresowej zmianie opon. Opony letnie przeznaczone są do jazdy latem i wiosną. Są odporne na wysokie temperatury i lepiej znoszą słońce. Nie radzą sobie jednak w śniegu oraz – co ważne – przy mrozie. Nie czekaj więc ze zmianą aż spadnie śnieg. Jeżeli dobowa temperatura spadnie poniżej 7 stopni na plusie. Jeżeli zauważasz symptomy spadku, to możesz przymierzać się do wymiany ogumienia. Nie poruszaj się cały rok na jednym komplecie, bo możesz go uszkodzić i przede wszystkim – ryzykujesz swoje bezpieczeństwo!

Jeżeli chodzi natomiast o wymianę eksploatacyjną, to z opon możesz korzystać maksymalnie 10 lat! To jednak górna granica, do której lepiej się nie zbliżać. Najważniejszym kryterium doboru nowego ogumienia jest stan bieżnika. Ten nie powinien być mniejszy niż 2-3 mm dla opon letnich i 4 mm dla zimowych. Choć przepisy w Polsce są mniej restrykcyjne (minimalny stan to 1,6 mm) to jednak nie warto poruszać się na tak "łysych" oponach. Pamiętaj jednocześnie, że zmiana opon dotyczy zawsze tej samej osi (muszą mieć ten sam wzór bieżnika), ale najlepiej wymienić od razu cały komplet.

Jeżeli na oponach występują też zniekształcenia lub rozbroiła się konstrukcja – wtedy ogumienie jest do wyrzucenia od razu!

Czy warto naprawiać opony i jak o nie dbać?

Oponę można naprawić w zakładzie wulkanizacyjnym, ale tylko jeżeli ma głęboki bieżnik i nieuszkodzona została konstrukcja elementu. Nie musisz np. zmieniać opony, jeżeli pojawiła się niewielka dziura po gwoździu. Dobry wulkanizator poradzi sobie z taką usterką.

Aby zminimalizować koszt eksploatacji ogumienia warto dbać o opony. Nie poruszaj się po dziurach. Nie przyspieszaj i nie hamuj gwałtownie. W zakręty wchodź delikatnie i spokojnie. Czyść opony z zanieczyszczeń a także używaj preparatów konserwujących. I co ważne – zmieniaj ogumienie w sezonie!

Jeżeli zastosujesz się do powyższych rad, to twoja podróż będzie bezpieczna i komfortowa! Szerokiej drogi!


Opony

Opony samochodowe na Automator.pl

Inwestycja w opony to inwestycja w komfort podróży i twoje bezpieczeństwo. Od ich stanu zależy jak twój samochód będzie zachowywał się na drodze. Najlepsze i sprawdzone opony znajdziesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

173,84
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019