523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Sprzęgło
  3. Łożysko prowadzące
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Zainwestuj w najlepsze elementy

Trwałe łożysko prowadzące zapewnia skuteczną pracę całego sprzęgła, odciążając pozostałe elementy jego budowy, dlatego powinieneś postawić na najlepsze części. W naszej ofercie znajdziesz łożyska prowadzące takich producentów jak Febi Bilstein, Peters, Sachs czy Swag. Marki te zostały przetestowane i docenione przez miliony użytkowników na całym świecie.

Szeroki asortyment naszego sklepu sprawia, że znajdziesz łożysko prowadzące sprzęgła do większości współczesnych samochodów osobowych. Oferujemy sprawdzone elementy w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapewniamy nie tylko oryginalne łożyska, ale też najwyższej klasy zamienniki, pozwalające zaoszczędzić pieniądze. 

Dbamy o komfort i bezpieczeństwo

Łożysko prowadzące sprzęgła musi być dostosowane do budowy całego układu.  Powinno być odporne na korozję, czynniki zewnętrzne i zmianę temperatury. Dlatego zanim element trafi do sprzedaży, poddawany jest serii specjalistycznych testów, potwierdzających działanie w naturalnych warunkach. Dzięki temu na każde łożysko prowadzące sprzęgła możemy zaoferować ci minimum 24 miesiące gwarancji. Przez ten czas będziesz mógł jeździć bez obaw, że łożysko nie wytrzyma. 

Dbamy nie tylko o jakość naszych łożysk, ale też komfort zakupów. Wiemy, że bez sprawnego łożyska nie jesteś w stanie wyruszyć w trasę. To dlatego wysyłamy zamówiony element już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu! Co więcej, możesz go oddać w ciągu 14 dni! 

Jeżeli nie jesteś pewny, jakie łożysko będzie pasować do twojego sprzęgła – skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać odpowiedni element. 

Dlaczego łożysko prowadzące sprzęgła jest tak ważne?

O tym, że sprzęgło to układ niezbędny do jazdy, nie trzeba wspominać. Żeby jednak mogło skutecznie zmieniać przełożenia, potrzebna jest praca wielu mniejszych elementów. Wśród nich jest m.in. łożysko prowadzące sprzęgła (inna nazwa to pilotujące). Od niego zależy poprawna praca mechanizmu wysprzęglającego. 

Jak działa łożysko prowadzące sprzęgła?

Aby sprzęgło mogło rozłączyć napęd, w celu zmiany przełożenia musi poruszać się po wałku sprzęgłowym. Do jego prowadzenia służy właśnie łożysko prowadzące. To dzięki temu wał może się obracać. Kiedyś w motoryzacji stosowano ślizgowe tuleje wykonane z brązu. Elementy te były jednak zawodne i wyparły je trwałe łożyska. 

Aktualnie w samochodach montuje się kulkowe i igłowe części (w zależności od wypełnienia). Wykonane są ze stopów odpornych na korozję i mających bardzo niewielkie opory toczenia. Łożysko składa się z pierścienia zewnętrznego, wewnętrznego, elementu tocznego i koszyka. 

Część umieszczona jest na wale i umożliwia przemieszczanie się elementów sprzęgła, w celu wyłączenia napędu. Musi być tam umieszczone tak, by nie mogło być narażone na drgania, ale jednocześnie na tyle luźno, by swobodnie poruszać się po konstrukcji wału. 

Objawy i przyczyny uszkodzonego łożyska

Łożysko prowadzące musi funkcjonować przez cały czas i narażone jest na ciężką pracę oraz wpływ warunków atmosferycznych. Do uszkodzenia elementu mogą doprowadzić więc zbyt gwałtowne zmiany biegów, nie wciskanie pedału sprzęgła do końca lub zbyt dynamiczna jazda po kałużach. 

Zepsute łożysko szybko daje o sobie znać. Po wciśnięciu sprzęgła, z okolic skrzyni biegów będzie dochodził huk, a wciśnięcie pedału nie będzie łatwe. Pamiętaj, że całkowicie rozsypane łożysko uniemożliwi ci jazdę, bo sprzęgło przestanie poruszać się po wale i nie będzie mogło wyłączyć napędu. 

Kiedy wymienić łożysko prowadzące?

Nie musisz zmieniać łożyska “na zapas”. Powinieneś jednak zawsze montować nową część, jeżeli jesteś zmuszony wymienić sprzęgło na nowe. Każda ingerencja w układ powinna wiązać się z założeniem nowych łożysk. 

Jaki jest koszt takiej naprawy? Ze względu na to, że mechanik musi wyjąć skrzynię biegów, wymiana łożyska waha się od 200 do 800 złotych wraz z kosztem elementu (to wydatek od około 50 do 150 złotych). W przypadku ingerencji w cały układ rozważ zmianę pozostałych części sprzęgła.

Pamiętaj, że do zmiany łożyska wymagana jest bardzo dobra znajomość mechaniki samochodowej. Jeżeli nie czujesz się pewnie, nie próbuj samemu przekładać tych elementów. 


Łożysko prowadzące

Łożysko prowadzące sprzęgła – najpewniejsze prowadzenia na Automator.pl!

W sprzęgle łożyska odgrywają kluczową rolę. Łożysko prowadzące odpowiada za stabilne prowadzenie elementu właściwego po wałku sprzęgłowym. Bardzo dobre łożysko ma niewielki współczynnik tarcia suchego i wysoką odporność na zatarcia i odkształcenia. Właśnie takie części znajdziesz na Automator.pl!

Pamiętaj, że od prawidłowego działania łożyska prowadzącego sprzęgła zależy poprawne funkcjonowanie całego elementu. To dlatego powinieneś postawić na sprawdzone i trwałe części, które znajdziesz w naszym sklepie!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

7,07
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

21,14
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

22,25
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

28,19
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

38,04
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

100,74
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

49,61
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

99,69
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019