523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Sprzęgło
  3. Przewody sztywne i elastyczne
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Przewód sprzęgła do Twojego auta

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór przewodów sprzęgła. Mamy zarówno przewody sztywne, jak i elastyczne, które pasują do większości współczesnych samochodów osobowych. Nie będziesz musiał obawiać się, że zostaniesz z niekompletnym sprzęgłem!

Posiadamy oryginalne elementy, które zalecane są przez producentów, ale również wysokiej klasy zamienniki gwarantujące skuteczną pracę i spore oszczędności. Wśród firm, które dostarczają nam asortyment, są m.in. Blue Print, Prokom czy Sachs. Marki te tworzą przewody sztywne i elastyczne sprzęgła od wielu lat i cieszą się ogromnym uznaniem kierowców, co potwierdzają liczne i pozytywne opinie na temat ich produktów.

Jakość to nasze drugie imię

Uszkodzony przewód sprzęgła może trwale unieruchomić samochód. To z tego względu sprzedawane przewody sprzęgła muszą być wcześniej testowane pod kątem wytrzymałości na trudną i ciągłą pracę. Oferowane u nas części mają odpowiednie atesty i zapewniają długą oraz skuteczną pracę. Z tego względu możemy zaoferować Ci minimum 24 miesięczną gwarancję na wszystkie przewody z naszej oferty.

Chcemy, aby jakość naszych usług dorównywała klasie oferowanych przez nas elementów. To dlatego zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu. Ekspresowo dotrze do Ciebie lub Twojego mechanika. Co więcej, w ciągu 14 dni masz możliwość zwrotu przewodów bez żadnych konsekwencji!

Życzymy udanych zakupów!

Czym jest przewód sprzęgła? Co warto o nim wiedzieć?

Przewody są bardzo ważnym elementem budowy sprzęgła. Odpowiadają za procesy, które pozwalają na skuteczne blokowanie napędu, dzięki czemu możesz zmienić przełożenie w aucie. Uszkodzenie przewodu powoduje niekiedy nawet unieruchomienie auta, dlatego warto wiedzieć, kiedy należy tę część zmienić.

W samochodzie występują najczęściej dwa typy elementu, jakim jest przewód sprzęgła. Znajdziesz więc przewód elastyczny i przewód sztywny. Czym różnią się te części?

Hydraulika sprzęgła i jego przewody

Zacznijmy od tego, że przewody występują przede wszystkim w sprzęgłach hydraulicznych i półhydraulicznych, opartych na działaniu specjalnego płynu. To oznacza, że takie rozwiązanie znajdziesz w wielu współczesnych autach osobowych i w nich na hydraulicznym działaniu przewodów oparta jest praca sprzęgła. Nie zmienia to jednak faktu, że inne typy układu również korzystają z pracy sztywnych i elastycznych przewodów.

Wracając jednak do hydraulicznego typu, wykorzystuje się w nich dwa główne przewody – to sztywny przewód siłownika sprzęgła (wysprzęglika) oraz elastyczny przewód do pompy sprzęgła. Zadaniem pierwszego jest regulowanie pracy siłownika podczas zatrzymania napędu, natomiast przewód podłączony do pompy dostarcza specjalnego płynu, który uruchamia cały układ.

Objawy uszkodzonych przewodów sprzęgła

Zniszczone przewody objawiają się trudnością w pracy całego układu. Jeżeli uszkodzony zostanie przewód elastyczny, to możesz zauważyć wycieki płynu hydraulicznego i trudności we wciśnięciu sprzęgła. Z kolei sztywny przewód od siłownika może uniemożliwić Ci zmianę biegów i płynną jazdę. Objawem zerwania obydwu tych elementów jest np. pedał, który wpadł (nie da się go wyjąć albo wcisnąć). W obydwu przypadkach trzeba szybko naprawić usterkę, bo brak sprawnych przewodów może uszkodzić kolejne elementy – takie jak wysprzęglik, pompa, a nawet tarcza sprzęgła.

Przewody należy również wymienić w czasie zmiany sprzęgła. Jeżeli nawet wydają się być w dobrym stanie, to powinieneś przemyśleć zainwestowanie w nowy zestaw. Zapewni Ci to gwarancję, że nowy układ będzie działał poprawnie przez długi czas i nie będziesz musiał obawiać się szybkiej wizyty w warsztacie samochodowym.

Wymiana samych przewodów w warsztacie to różny koszt w zależności od rodzaju auta i sprzęgła. W najlepszym przypadku cena robocizny to około 100 złotych. Bardzo zaawansowane układy wymagają już sporej ingerencji i tu musisz liczyć się z wydatkiem nawet 500 złotych.


Przewody sztywne i elastyczne

Przewód sprzęgła

Sprzęgło to jeden z najważniejszych elementów w układzie przełożeń w aucie. Odpowiada za zablokowanie napędu i pozwala na płynną zmianę biegów. Do działania sprzęgła potrzebny jest trwały i skuteczny przewód sprzęgła. Taki znajdziesz w naszej ofercie!

Skuteczny przewód sprzęgła odporny jest na działanie czynników zewnętrznych, mogących prowadzić do korozji lub urwania. Pozwala on na pracę pompy i przewodzi płyn hydrauliczny. Bez odpowiednich przewodów sprzęgła Twój samochód nie zajedzie daleko. Dlatego postaw na sprawdzone i przetestowane części, które znajdziesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

81,84
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

153,20
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

30,98
KPL.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019