Tarcze hamulcowe
- Wczytywanie...
- Nic nie znaleziono.
- Wczytywanie...
- od -
- Nic nie znaleziono.
- Wczytywanie...
- • • km
- Nic nie znaleziono.
Nasze tarcze hamulcowe – gwarancja jakości i bezpieczeństwa!
Aktualnie są jednym z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych przez producentów samochodów na całym świecie. Hamulce tarczowe wiodą prym w przemyśle motoryzacyjnym, a automator.pl idzie naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnia ogromny wybór najlepszych produktów, w najlepszych cenach.
Tarcza hamulcowa na każdą kieszeń!
Oferujemy szeroki wybór tarcz hamulcowych, o zróżnicowanych parametrach i budowie, dostosowanej do potrzeb każdego klienta, jego auta i portfela. Dostępne u nas produkty to najwyższa jakość wykonania – posiadamy tarcze producentów, słynących, z jakości swojego produktu, takich jak Bosch, czy TRW. Mamy zarówno tarcze niemieckie, jak i polskie.
Zasób portfela klienta nie jest dla nas problemem. Nasza oferta to produkty z najwyższej półki cenowej, ale mamy również tańsze zamienniki, które nie odbiegają bardzo jakością od oryginalnych części układu hamulcowego.
Stawiamy na jakość
Posiadamy elementy z najlepszych tworzyw. Mamy elementy stalowe, wykonane z wysokiej jakości odlewów, z jednolitą i trwałą strukturą. Produkty, które dostarczamy to dbałość o Wasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oferujemy też tarcze wentylowane i nacinane, które świetnie sprawdzą się w samochodach segmentu premium i sportowych.
Z zakupem nie będą mieli problemów laicy – wszystkie produkty z naszego sklepu są odpowiednio opisane, co daje pewność rozsądnego i przemyślanego zakupu
Zakupy u nas to gwarancja spokoju i dobrej decyzji
Każda oferowana przez nas tarcza jest fabrycznie nowa i poddana wcześniej testom producenta. Obejmuje je też minimum dwuletnia gwarancja twórczy produktu.
Zależy nam na Państwa zadowoleniu. Mamy dzięki temu furtkę dla niezdecydowanych i mających problem z doborem tarcz – jeżeli zakupiony produkt nie będzie pasował do auta, lub zdecydujecie się na inną tarczę - przyjmujemy zwrot do 14 dni. Nie musimy, więc obawiać się złego doboru produktu do naszego samochodu.
Z pewnością zaspokoimy potrzebę szybkiego dostarczenia tarcz do nowego właściciela – gwarantujemy dostawę już w 24 godziny od daty zakupu!
Postaw na zakupy w automator.pl i spraw, że Twoja trasa będzie bezproblemowa, a hamowanie będzie przyjemnością.
Tarcze hamulcowe – jakość i trwałość hamowania w rozsądnej cenie!
Są aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym przez producentów aut. Mogą być proste, lub nacinane. Produkuje się je z najmocniejszych stopów metali, aby zapewnić jakość wykonania. Czym tak naprawdę są tarcze hamulcowe?
Jak zbudowane są tarcze? Jak ważne są dla całego układu?
Budowa tego elementu układu hamulcowego jest bardzo prosta. Tarcze przypominają dysk, który powinien mieć jednolitą i symetryczną formę. Ze względu na kształt niektórym przypomina latający spodek. Produkowane są z najwyższej klasy stopów metali, ze względu na warunki, jakim są poddawane podczas pracy. W warunkach spokojnej jazdy tarcza może rozgrzać się do 500 stopni Celsjusza, a ekstremalna jazda jeszcze zwiększa temperaturę pracy tego elementu.
Tarcza poddawana jest również innym zewnętrznym anomaliom. Przyjmuje siłę tarcia, więc powinna być odporna na ścieranie. Często kontaktuje się z opadami atmosferycznymi (śnieg, lub deszcz), więc nie może poddawać się oddziaływaniu zimnej temperatury. Jak ważna jest dla układu?
Tarcza jest głównym elementem hamulca tarczowego i przyjmuje na siebie całą siłę jadącego auta. We współpracy z innymi częściami, musi wygenerować siłę hamowania (tarcia), która jest przeciwstawiana sile działającej na rozpędzony pojazd.
Jaką tarczę wybrać, czyli rodzaje i przeznaczenie do Twojego samochodu
Producenci oferują kilka typów tarcz hamulcowych.
1. Tarcze jednolite (tzw. monolityczne), niekiedy błędnie nazywane płaskimi – najprostsze i najtańsze tarcze, które mają jednolitą powłokę. Stosowane są w samochodach osobowych, do przeznaczenia w zwykłej i spokojnej jeździe. Brak wywietrzników sprawia jednak, że szybko się przegrzewają, a co za tym idzie ich żywotność nie jest zbyt duża.
2. Tarcze wentylowane – otwory, które posiadają służą do odprowadzenia ciepła. Dzięki temu nie są poddane pracy, w ekstremalnych warunkach cieplnych. To sprawia, że ich działanie jest dłuższe i bardziej wydajne. Niedawno stosowane w samochodach, które poddawane były wzmożonej eksploatacji, dziś producenci używają ich już w zwykłych autach.
3. Nawiercane tarcze hamulcowe (często również z nacinaniami) – przeznaczone do samochodów, które narażone są na ekstremalną jazdę (np. aut sportowych). Wykonane są ze wzmocnionych stopów metali. Nacięcia i nawiercenia sprawnie odprowadzają temperaturę, a jednocześnie zapewniają elementom lepszą odporność na zmianę warunków cieplnych.
4. Tarcze ceramiczne – przeznaczone do samochodów wyścigowych. Są zbudowane z powłoki ceramicznej, wzmocnionej włóknami węglowymi. Dzięki takiej budowie nie ma możliwości przegrzania takich tarcz. Producenci obecnie stosują je również w seryjnie produkowanych autach, które mają spore osiągi (Bugatti, Ferrari), oraz dużych samochodach z sektora SUV, gdyż ich masa może negatywnie działać na gorszej, jakości tarcze.
Eksploatacja – kiedy powinna nastąpić wymiana tarcz hamulcowych
Wymiana tarcz i klocków hamulcowych powinna nastąpić w dwóch ważnych przypadkach. Pierwszy, to uszkodzenie tarczy. Może być spowodowane zmianą temperatury elementu, np. przez niespodziewany i gwałtowny wjazd w kałużę. Objawia się to później drganiami przy hamowaniu, a może doprowadzić nawet do pęknięcia tarczy.
Drugi przypadek to oczywiście standardowa eksploatacja. Wymieniamy je, gdy minimalna grubość tarczy hamulcowej jest bliska minimalnej, podanej w instrukcji producenta. Klocki natomiast powinny o wymianie przypomnieć się same, bo zaczną charakterystycznie piszczeć, lub wydawać metaliczny dźwięk.
Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Warto pamiętać o kilku zasadach eksploatacji i wymiany tarcz hamulcowych. Po pierwsze – wymiana tarczy, oznacza wymianę dwóch tarcz na osi. Nie możemy narażać się na różną moc hamowania, bo zagraża to naszemu bezpieczeństwu. Po drugie – warto unikać ekstremalnej jazdy, przed rozgrzaniem tarcz. Może to spowodować deformację elementu. Po trzecie – pamiętajmy o zabezpieczeniu, jakim jest osłona tarczy hamulcowej. Bez niej żywotność naszej tarczy ograniczyłaby się do minimum. Chroni przed piaskiem i wodą. Co jakiś czas warto skontrolować stan osłony, żeby spełniała swoje zadanie.
Wiedząc to wszystko, możemy cieszyć się odpowiednią i właściwą pracą naszych hamulców.