523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ chłodzenia
  3. Płyn do chłodnicy
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Płyn chłodniczy z Automator.pl

W naszej ofercie znajdziesz płyn do chłodnic różnego rodzaju. Produkty, które przygotowaliśmy dla Ciebie, pasują do większości aut osobowych, ale też dostawczych, ciężarowych, a niekiedy również maszyn rolniczych czy przemysłowych. Oferujemy płyny według różnych parametrów, takich jak temperatura wrzenia i zamarzania lub kolor płynu chłodniczego, w tym:

  • płyn chłodniczy różowy
  • płyn chłodniczy czerwony
  • płyn chłodniczy zielony
  • płyn chłodniczy niebieski

Płyny do chłodnic na Automator.pl pochodzą od uznanej firmy Swag. To niemiecki producent, który od wielu lat słynie z produkcji wysokiej klasy płynów chłodniczych. Pamiętaj, że skuteczna ciecz musi dobrze odprowadzać ciepło, będąc jednocześnie odporna na skrajne temperatury silnika i powietrza!

Zastanawiasz się, jak drogi jest płyn chłodniczy? Cena tego produktu jest bardzo atrakcyjna, a nawet najdroższe płyny marki Swag nie przekraczają kwoty 35 złotych za litr. W ten sposób zapewniasz świetną ochronę swojemu samochodowi, oszczędzając sporo pieniędzy!

Płyn do chłodnicy musi mieć jakość

Płyn chłodniczy to ciecz, która odpowiada za temperaturę silnika Twojego pojazdu. Bez odpowiednich parametrów i zachowanych właściwości, jednostka napędowa może się trwale uszkodzić. Z tego względu płyn, który zacznie pracować w aucie musi przejść szereg wcześniejszych testów sprawdzających, które zweryfikują jego przydatność do działania. Takie są właśnie płyny do chłodnic z Automator.pl. Dzięki temu, że jesteśmy pewni ich jakości, możemy zaoferować Ci minimum 24 miesięczną gwarancję na cały asortyment. To jednak nie wszystko!

Jakość usług w naszym sklepie idzie w parze z jakością oferowanych produktów. Z tego względu zamówiony przez Ciebie płyn do chłodnicy wyślemy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu. Ekspresowo trafi pod Twoje drzwi lub do wskazanego mechanika. Co więcej, możesz zwrócić zakupiony towar przez 14 dni – bez żadnych konsekwencji!

Życzymy owocnych zakupów

Płyn do chłodnicy – wszystko, co warto wiedzieć

Jazda bez płynu chłodniczego lub ze znacznym ubytkiem to łatwa droga do uszkodzenia głowicy silnika. Z tego powodu powinieneś kontrolować jego stan, a także dbać o jakość wlewanej do chłodnicy cieczy. Co warto wiedzieć o płynie chłodniczym?

Choć najskuteczniejszym chłodziwem jest woda, to nie powinieneś wlewać jej do chłodnicy. Po pierwsze, w przypadku ekstremalnych sytuacji ta może się zagotować i wyparować. Po drugie, na zimę woda zamarza, czym uniemożliwi Ci jazdę. To z tego względu w układach chłodzenia wykorzystuje się specjalny płyn, którego temperatura wrzenia i zamarzania jest dużo wyższa.

Sprawdź, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie płynu do chłodnic!

Jaki płyn do chłodnicy powinieneś mieć?

Zainwestuj w płyn chłodniczy o wysokich parametrach. Temperatura zamarzania powinna być możliwie jak najniższa, żeby przy dużych mrozach chłodzenie silnika funkcjonowało poprawnie. Kolor płynu chłodniczego nie ma wielkiego znaczenia i można je ze sobą mieszać, pod warunkiem, że mają ten sam typ (IAT/OAT/HOAT).

Pamiętaj, że zmieszanie dwóch różnych typów płynu chłodniczego nie oznacza od razu usterki, ale zmniejsza możliwości chłodzenia. Kupując nowy płyn chłodzący sprawdź instrukcję swojego auta lub chłodnicy.

Płyn chłodniczy – cena ma znaczenie?

Nie musisz kupować bardzo drogich płynów chłodniczych, których cena przekracza niekiedy 80 złotych za litr. Oferowane na Automator.pl produkty firmy Swag oscylują w granicach 30 złotych za litr płynu. To wystarczy, żeby zachować wysoką ochronę jednostki napędowej.

Jak rozpoznać brak płynu chłodniczego?

O tym, że w Twoim aucie jest niski poziom płynu chłodniczego lub kompletny jego brak świadczy kilka rzeczy. Na desce rozdzielczej powinna wyświetlać się kontrolka „brak płynu chłodniczego” przypominająca klucz w wodzie. Temperatura silnika zacznie bardzo mocno rosnąć, a przy wysokiej temperaturze powietrza może osiągnąć nawet niebezpieczny stan wrzenia.

W takim przypadku powinieneś niezwłocznie zgasić silnik i poczekać, aż ostygnie. Następnie otwórz maskę i spójrz na poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. Jeżeli jego stan jest bardzo niski – niezwłocznie go uzupełnij!

Jak sprawdzić płyn chłodniczy i jego właściwości?

Płyn chłodniczy warto co jakiś czas wymieniać, bo może dojść do jego zabrudzenia, zapowietrzenia lub zmieszania z olejem. Właściwości płynu do chłodnic sprawdzisz za pomocą glikometru. Co jakiś czas zobacz, ile płynu chłodniczego ubywa Ci na 1000 kilometrów i załataj ewentualne wycieki. W przypadku poruszania się w ekstremalnych warunkach, przy bardzo niskich temperaturach możesz zainwestować w płyn chłodniczy zimowy.


Płyn do chłodnicy

Płyn do chłodnicy – szeroki wybór, atrakcyjna cena

Brak płynu chłodniczego może zakończyć się nawet trwałym uszkodzeniem silnika. Z tego względu zawsze powinieneś uzupełniać jego ubytki, używając do tego płynów o najlepszych parametrach. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz na Automator.pl!

Nasz sklep cechuje się bogatą ofertą, gdzie każdy kierowca znajdzie płyn do chłodnicy w swoim aucie.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

25,67
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

30,75
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

32,75
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

32,75
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

33,46
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

36,58
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

37,42
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

70,54
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

96,33
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

102,04
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

119,35
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

180,43
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019