523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ hamulcowy
  3. Korektor siły hamowania
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Korektor siły hamowania – zainwestuj w podzespoły wysokiej klasy

Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór korektorów. Posiadamy urządzenia takich marek jak ATE, Bosch, Delphi czy TRW. Firmy te od lat produkują podzespoły do układów hamulcowych i są cenione przez kierowców na całym świecie. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie, które zbieramy na temat tych części.

Na Automator.pl znajdziesz korektory do większości współczesnych pojazdów osobowych. Oferujemy zarówno elementy zalecane przez producentów, jak i bardzo wysokiej klasy zamienniki. Te nie tylko pracują jak oryginalne części, ale pozwalają Ci sporo zaoszczędzić.

Jakość ma ogromne znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa i spokoju

Siła nacisku hamulców wpływa na utratę prędkości i skuteczne zatrzymanie pojazdu, szczególnie w nagłej sytuacji. Korektor siły hamowania musi być więc zawsze gotowy do pracy, niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie mu pracować. Z tego względu wszystkie części oferowane na Automator.pl są przed sprzedażą kompleksowo sprawdzane, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo. Dzięki temu możemy dać Ci minimum dwa lata gwarancji na cały nasz asortyment!

To jednak nie wszystko, ponieważ w parze z jakością części idzie jakość naszych usług. Zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu – ekspresowo trafi do Ciebie lub wskazanego mechanika. Co więcej, masz możliwość zwrotu zamówionych elementów w czasie 14 dni.

Życzymy owocnych zakupów!

Co warto wiedzieć o korektorze hamowania?

Przednia oś w samochodzie jest zwykle obciążona najbardziej. To tam znajduje się silnik pojazdu, a często również napęd. Z tego względu siła hamulców musi być rozłożona tak, aby zatrzymać głównie pierwszą część pojazdu. Korektor siły hamowania odpowiada za tę część procesu.

O istnieniu korektora siły hamowania najczęściej kierowcy dowiadują się w momencie jego uszkodzenia. Element ten pełni jednak bardzo ważną rolę w systemie utraty prędkości, choć nie każdy układ hamulcowy go posiada. Na jakiej zasadzie działa i jak rozpoznać, że element się popsuł?

Korektor siły hamowania – zasada działania

Element przypomina budową zawór, który reguluje ciśnienie hamulców. Jego główne zadania to przekazywanie siły hamowania na przód i regulacja tyłu pojazdu tak, aby żadna oś nie zablokowała się podczas manewru utraty prędkości. Proste korektory, które bazują na regulacji ciśnienia płynu hamulcowego, montowane są w okolicach pompy, na wężach hamulcowych.

Większość korektorów składa się z zaworu i dźwigienek, które są sprzężone z elementami hamulcowymi na tylnej osi. W momencie hamowania korektor pilnuje, żeby siła hamowania nie zblokowała kół z tyłu, a jednocześnie, żeby była skuteczna z przodu.

W nowszych modelach aut nie stosuje się już mechanicznych korektorów. Bardziej rozbudowane elementy, które sterują zdalnie całym układem hamulcowym na osi mogą być umiejscowione w innym miejscu.

Korektor siły hamowania – objawy uszkodzenia

Jak zobaczyć, że masz uszkodzony korektor siły hamowania? Objawy są dość czytelne. Należy do nich nierównomierne hamowanie, drgania podczas utraty prędkości czy ciągłe blokowanie kół (mimo zainstalowanego ABS w aucie). To podstawowe symptomy, jakimi cechuje się uszkodzony korektor siły hamowania. Objawy takiej usterki mogą mieć również widoczne cechy np. w postaci wycieku płynu hamulcowego w okolicach korektora.

Naprawa korektora siły hamowania

Jak sprawdzić korektor siły hamowania? Najlepiej przekonać się o tym na tzw. hamowni, czyli miejscu do pomiaru siły hamowania. Ma go większość stacji diagnostycznych w Polsce. Najpierw zobacz, jaką siłę mają hamulce bez załadowanego tyłu. Następnie postaraj się obciążyć oś i skontroluj statystykę. Jeżeli odbiega ona od pierwotnej, to korektor jest do wymiany.

W mniej zaawansowanych autach korektor będziesz mógł wymienić sam. W bardziej rozbudowanych pojazdach oddaj auto do mechanika. Koszt naprawy usterki nie powinien przekroczyć 150 złotych.


Korektor siły hamowania

Korektor siły hamowania – skuteczna utrata prędkości z Automator.pl

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych systemów w całym samochodzie. Odpowiada zarówno za bezpieczeństwo podróży, jak i jej komfort. Dobre hamulce to mocne hamulce. Za ich regulowanie odpowiada między innymi korektor siły hamowania. Precyzyjny i skuteczny sprzęt znajdziesz na Automator.pl!

O tym, że w hamulcach są klocki, tarcze, zaciski czy bębny wie praktycznie każdy kierowca. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to korektor hamowania wykonuje bardzo ważną rolę w procesie utraty prędkości. To on odpowiada za moc hamulców i kontrolę ich jakości. Z tego względu powinieneś instalować w swoim samochodzie tylko najskuteczniejsze korektory siły hamowania – a takie z pewnością dostaniesz w naszym sklepie.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

124,37
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

193,95
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

300,55
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

300,55
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

327,18
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

344,77
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

415,96
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

440,39
KPL.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

483,72
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

507,35
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

751,58
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

124,37
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019