523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ kierowniczy
  3. Amortyzator układu kierowniczego
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Jakie amortyzatory układu kierowniczego oferujemy?

W naszym asortymencie mamy bogaty wybór amortyzatorów, które przeznaczone są do układu kierowniczego. Znajdziesz u nas zarówno oryginalne części, zalecane przez samych producentów samochodów, jak i bardzo wysokiej klasy zamienniki, gwarantujące nie tylko świetną jakość pracy, ale i konkurencyjną cenę.

Wśród marek, które dostarczają do nas amortyzatory, są m.in. Japanparts, Peters czy SWAG. To uznani producenci, produkujący części motoryzacyjne od wielu lat. O jakości ich elementów świadczą liczne i pozytywne opinie klientów na całym świecie. Skorzystaj z naszej oferty i dołącz do nich!

Boisz się, że nie znajdziesz amortyzatora układu kierowniczego do swojego auta? Posiadamy amortyzatory do większości współczesnych samochodów osobowych. Zakupisz u nas zarówno wkłady gazowe, jak i gazowo-olejowe, charakteryzujące się bardzo dużą wartością amortyzacji kolumny i wytrzymałością.

Stawiamy na jakość usług i części

Skuteczny amortyzator układu kierowniczego powinien wytłumić nawet 90 procent drgań na kierownicy. Żeby tak było, przed sprzedażą musi zostać sprawdzony w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistej drogi. Takie są właśnie części z Automator.pl – testy sprawdzające potwierdzają ich przydatność do ciągłej pracy. Dzięki temu możemy zaoferować Ci minimum 24-miesięczną gwarancję na wszystkie elementy z naszego sklepu!

To jednak nie wszystko, ponieważ jakość naszych usług idzie w parze z wysoką jakością oferowanych przez nas części. Z tego względu zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu. Ekspresowo trafi do Ciebie lub Twojego mechanika. Co więcej, masz możliwość zwrotu przez 14 dni – bez żadnych konsekwencji!

Życzymy udanych zakupów!

Amortyzator układu kierowniczego – co warto o nim wiedzieć? 

Grupą bardzo ważnych elementów w każdym aucie są amortyzatory. To one tłumią drgania i stabilizują pracę pojazdu. Amortyzator układu kierowniczego odpowiada za komfortową pracę systemu kontrolującego kierunek trasy samochodu. Jak działa ten element i w jaki sposób rozpoznać, że powinieneś go wymienić?

Amortyzator układu kierowniczego pełni bardzo ważną rolę w aucie. Nie bagatelizuj jego pracy i ewentualnych usterek. To część, która znacznie wpływa na Twoje bezpieczeństwo!

Budowa i działanie amortyzatora układu kierowniczego

Zacznijmy od tego, jak zbudowany jest amortyzator układu kierowniczego. Element ten (pod względem działania) nie różni się praktycznie niczym od standardowych amortyzatorów. Na rynku dostępne są modele gazowe oraz gazowo-olejowe. W pierwszym przypadku zasada działania polega na rozprężaniu gazu, a w drugim – funkcja hydrauliczna. Zastosowanie konkretnego typu zależy od producenta, jednak w testach obydwie formy wykazują taką samą skuteczność.

A po co w autach montuje się amortyzator układu kierowniczego? Ma on w zasadzie dwa główne zadania. Po pierwsze, zapobiega gwałtownym, niekontrolowanym i niebezpiecznym ruchom kierownicy. Zabezpieczy Cię przed wpadnięciem w poślizg i utratą przyczepności.

Druga funkcja to tłumienie wszelkich drgań, które mogą pojawić się na kolumnie kierownicy. Neutralizuje on zarówno nierówną nawierzchnię jezdni, wjazd w dziurę, ale też drobne usterki układu. To dzięki niemu zawsze zachowasz pewność prowadzenia auta.

Usterki – przyczyny i objawy

Do przyczyn usterek amortyzatora układu kierowniczego można zaliczyć częstą jazdę po dziurach (element ma swoją żywotność), szarpanie kierownicą oraz inne uszkodzenia układu kierowniczego, które wpływają na pracę amortyzatora. Pamiętaj też, że część ta jest po prostu elementem eksploatacyjnym i kiedyś po prostu się zużyje. 

Objawy zużycia amortyzatora to niestabilnie leżąca kolumna kierownicy, trudność w prowadzeniu pojazdu (szczególnie zauważysz to na nierównych nawierzchniach), luzy i drgania oraz brak przyczepności. Jeżeli zdiagnozujesz taką usterkę, niezwłocznie udaj się do mechanika. Pamiętaj też, żeby zainwestować w amortyzatory z najwyższej półki – to dla bezpieczeństwa Twojego i pozostałych uczestników ruchu drogowego!


Amortyzator układu kierowniczego

Amortyzator układu kierowniczego – skuteczne tłumienie drgań

Kolumna kierownicy to część samochodu, która powinna stabilnie reagować na wskazywany przez Ciebie kierunek poruszania się auta. Za niwelowanie drgań i gwałtownych ruchów odpowiada amortyzator układu kierowniczego. Najlepsze części tego typu znajdziesz w naszej ofercie!

Pamiętaj, że amortyzator układu kierowniczego to na tyle istotna część, że powinieneś zainwestować w sprawdzony i przetestowany zestaw. To on zapewni Ci komfort jazdy i bezpieczeństwo.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

112,48
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka jutro

125,83
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka jutro

186,84
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka jutro

96,60
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019