523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ kierowniczy
  3. Przewody wspomagania
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Szeroki wybór przewodów układu wspomagania kierownicy

W ofercie Automator.pl znajdziesz przewody układu wspomagania kierownicy do większości współczesnych samochodów osobowych. Mamy produkty takich marek jak OE, Swag czy Topran. To uznani na motoryzacyjnym rynku producenci, których jakościowe produkty zbierają pozytywne opinie zadowolonych klientów. 

Stawiamy na wszechstronność wyboru. Poza oryginalnymi częściami, na Automator.pl znajdziesz również wysokiej klasy zamienniki. Te pozwolą ci zaoszczędzić sporo pieniędzy w portfelu, zachowując najwyższą jakość wykonania. Przewody i węże, które ci oferujemy, pasują do pomp wspomagania i innych elementów układu. Zrobione są z bardzo trwałych tworzyw sztucznych i metali, odpornych na działanie płynów i uszkodzenia mechaniczne.

Najważniejsza jest jakość

Klasę naszych produktów potwierdzają testy, którym poddawane są elementy. Działania te sprawdzają, jak w czasie pracy funkcjonują oferowane przez nas przewody układu wspomagania kierownicy. Ich jakość potwierdza minimum dwuletnia gwarancja, którą dajemy na węże i przewody.

Świetnie zdajemy sobie również sprawę z tego, że jazda bez wspomagania jest praktycznie niemożliwa. Z tego powodu zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu. Ekspresowo dotrą do ciebie lub wskazanego warsztatu. Pamiętaj również, że przewody możesz zwrócić w ciągu 14 dni. Życzymy owocnych i udanych zakupów! 

Przewody układu wspomagania kierownicy – naprawa, wymiana, działanie

Działanie wspomagania oparte jest głównie na krążącym płynie, który wywiera dodatkową siłę na układ kierowniczy. W ten sposób wspomaga on ruch kierowcy. Stanowiący nośnik siły płyn, dostaje się do pompy i kół przez przewody wspomagania. Gdzie możesz je znaleźć i w jaki sposób je wymienić?

W samochodzie występują dwie główne formy przewodów. Są to elastyczne węże i przewody sztywne. Obydwa pełnią jednak tę samą rolę.

Przewód wspomagania – nie tylko transport

Węże i przewody układu wspomagania przechodzą przez każdy jego element. Transportują płyn od ruchu kierownicą, przez pompę, chłodnicę, aż do samych kół. Przewody muszą być odporne na spore ciśnienie, bo od niego zależy siła przenoszona na układ kierowniczy w celu łatwiejszego skrętu. Jednak transport to nie jedyna funkcja przewodów.

Części te odpowiadają również za tłumienie drgań, które wytwarza układ kierowniczy. W ten sposób prowadzenie pojazdu jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ich funkcjonowanie w aucie jest więc bezcenne. Pamiętaj, że ewentualne uszkodzenie węża lub przewodu może całkowicie zniszczyć poszczególne elementy wspomagania, a nawet unieruchomić pojazd! Usterka nie działa destrukcyjnie natychmiast (najczęściej spokojnie dojedziesz do warsztatu), ale ciągła jazda z uszkodzonym wężem może się skończyć źle.

Przewody wspomagania – dorabianie czy wymiana całości?

Zacznijmy od objawów usterki węża. Pęknięcie tego elementu oznacza wyciek płynu wspomagania, który będzie widoczny pod autem. Jeżeli będzie on niewielki, możesz go nie zauważyć. Pozostałe symptomy to trudności w ruchem kierownicą, nietypowe dźwięki w czasie skrętu czy – ostatecznie – kompletne unieruchomienie kolumny kierowniczej. Jeżeli przydarzyła ci się usterka, masz możliwość wymiany całości elementu lub próbę naprawy. Wąż składa się z elastycznego elementu nośnego i części montażowej. Pęknięcie przewodu oznacza najczęściej zniszczenie konstrukcji z tworzywa. Jak naprawić przewód wspomagania? Niektóre firmy zajmują się dorabianiem węża za pomocą zakuwania części montażowej i wstawiania dodatkowych rur. Nie zawsze taka czynność jest jednak możliwa (np. w przypadku znacznej usterki) i nie daje pełnej gwarancji naprawy.

Eksperci motoryzacyjni polecają więc całkowitą wymianę uszkodzonego elementu. W ten sposób zapewnisz sobie gwarancję działania i pewność, że dotrzesz do celu.

Jak i kiedy wymienić przewód wspomagania?

Wymiana elementu jest niezbędna w przypadku uszkodzenia. A czy powinno się zmieniać przewody na zapas? Producenci nie wskazują, jak długo wytrzymują węże. Nie ma jednak sensu montować nowych elementów po przejechaniu konkretnego przebiegu, bo ewentualna usterka nie uszkodzi natychmiast twojego auta.

W jaki sposób wymieniać wąż? Na początku należy odlać z układu płyn. Następnie powinieneś przystąpić do odkręcenia uszkodzonego elementu i zamontowania nowego. Pamiętaj jednak, że niekiedy może on być w trudnym miejscu i będziesz musiał zdjąć inne części w twoim samochodzie. Jeżeli nie czujesz się pewnie, oddaj tę czynność specjalistom, a sam zamów niezbędne elementy na Automator.pl!


Przewody wspomagania

Przewody wspomagania – najtrwalsze znajdziesz na Automator.pl!

Układ wspomagania kierownicy ułatwia prowadzenie pojazdu i zwiększa twoje bezpieczeństwo. Do skutecznego i długotrwałego działania niezbędne są mocne elementy konstrukcyjne, takie jak przewody wspomagania kierownicy. 

Przewód wspomagania to elastyczny, trwały element w układzie. To przez jego wnętrze przepływa płyn roboczy. Mocna budowa przewodów ważna jest również dlatego, że pełnią one rolę elementów tłumiących, by wyciszyć drgania w układzie kierowniczym. Z tego powodu powinieneś mieć w swoim aucie przewody wspomagania najwyższej klasy. Odnajdziesz je w naszym sklepie!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

22,76
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

28,11
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

44,42
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

65,31
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

74,98
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

126,06
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

160,98
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

187,53
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

202,24
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

213,64
SZT.
Produkt niedostępny

354,25
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

422,79
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

441,71
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

597,19
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

632,74
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

253,91
SZT.
Produkt niedostępny

373,43
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019