523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna

Układ pneumatyczny

W kategorii układ pneumatyczny znajdziesz między innymi:

  • elementy hamulców pneumatycznych,
  • osuszacze powietrza,
  • tłumiki,
  • zawory pneumatyczne,
  • przewody sztywne.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą artykułów z kategorii układ pneumatyczny!

Wybierz kategorię:

Najlepsze ceny i największy wybór w kategorii części układu pneumatycznego.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, najistotniejszym systemem w pojazdach samochodowych, jest układ hamulcowy. W przypadku samochodów ciężarowych o dużej ładowności oraz autobusów, układ ten nie może być uruchamiany za pomocą mechanizmów hydraulicznych – które są stosowane w autach osobowych.

Dlatego tutaj zastosowanie znajdują układy pneumatyczne – mniej wrażliwe na nieszczelność i odznaczające się większą niezawodnością działania.

Główną zaletą pneumatycznych układów uruchamiania hamulca jest fakt, że pozwalają one uzyskiwać duże siły hamowania przy niewielkim wysiłku kierującego. Jest to możliwe dzięki temu, że siła powstająca podczas wciskania pedała hamulca, nie jest przekazywana do rozpieraczy, lecz służy do sterowania sprężonym powietrzem.

Dopiero doprowadzone do (umiejscowionych w pobliżu kół) siłowników sprężone powietrze, wykonuje pracę umożliwiającą rozsunięcie szczęk hamulcowych.

Warto także dodać, że opisywane rozwiązanie umożliwia połączenie układu hamulcowego przyczepy z układem hamulcowym ciągnącego ją pojazdu, przy jednoczesnym zachowaniu sprawności działania całego systemu hamulcowego.

o więcej, nadciśnieniowa instalacja pneumatyczna może być dodatkowo wykorzystywana do napędu urządzeń pomocniczych (np. elementów systemu automatycznego otwierania drzwi w autobusie, wycieraczek pneumatycznych).

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019