523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ pneumatyczny
  3. Osuszacz powietrza / wklad
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Osuszacz powietrza nie jest skomplikowanym elementem, ale odgrywa kluczową rolę w pracy całego układu. Bez niego w czasie mrozów w wężach i całym systemie pneumatycznym zaczęłyby tworzyć się kryształki lodu. Te natomiast zatkałyby kanaliki i unieruchomiłyby układ. 

Skuteczny osuszacz powietrza to sprawdzony osuszacz

Osuszacze powietrza i ich rola jest niestety niekiedy bagatelizowana przez użytkowników pojazdów z pneumatycznym układem hamulcowym. Stąd często pojawiają się niechciane usterki i awarie w najmniej odpowiednim momencie. Warto zainwestować, więc w osuszacz powietrza, który będzie trwały, a jego praca nie pozwoli na popsucie się układu. 

Takie osuszacze powietrza oferujemy na Automator.pl. W naszym asortymencie znajdziesz produkty uznanych motoryzacyjnych marek, które od lat tworzą wysokiej klasy elementy motoryzacyjne. Mamy części takich firm jak Bosch, Febi czy Peters. Poza oryginalnymi osuszaczami posiadamy też wysokiej klasy zamienniki, które zagwarantują podobnie wysoką jakość pracy, a dodatkowo będą odciążeniem dla twojego portfela. Jeżeli twój osuszacz jest sprawny, to możesz wymienić wyłącznie samą kasetę, którą również znajdziesz u nas!

Szeroki wybór sprawia, że mamy elementy do większości współczesnych pojazdów z układem pneumatycznym. W ten sposób nie musisz już szukać części w wielu miejscach!

Dbamy o komfort Klienta!

Każdy osuszacz powietrza, który jest w naszym asortymencie został wcześniej poddany specjalistycznym testom. Te mają na celu sprawdzanie działania części, wykluczenie jej wad fabrycznych i poddanie próbom obciążenia. Dzięki temu na każdy produkt z naszego sklepu możemy zaoferować minimum dwuletnią gwarancję jakości! To zapewni ci spokojne użytkowanie i komfort pracy twojego urządzenia!

Wiemy też, że ewentualna awaria musi być usunięta natychmiastowo. Z tego względu zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin. Ekspresowo dojdzie do ciebie lub twojego warsztatu. Pamiętaj też, że zamówienie możesz zwrócić w ciągu 14 dni!

Szerokiej drogi!

Osuszacz powietrza – niedoceniany, a kluczowy!

Niektórzy użytkownicy pojazdów z układem pneumatycznym zapominają, że taki element jak osuszacz powietrza w ogóle istnieje. Szczególnie widoczne jest to latem, kiedy jego rola jest znikoma. Problem pojawia się zimą. Temperatura spada grubo poniżej „0”, woda zamienia się w lód, a pneumatyczny system… staje.

Osuszacz powietrza to wyjątkowo ważny element układu. Powietrze, które pracuje w elementach pneumatycznych pompowane jest ze sprężarki. Niestety, zawarta w nim wilgoć może siać spustoszenie. O ile w przypadku ciepłych dni skroplona woda może doprowadzić do korozji (po latach), to już zimą szybko i skutecznie zablokuje cały system. 

Konieczne jest więc kontrolowanie i regularne wymienianie osuszacza, który dba o odpowiednie osuszanie powietrza. W jaki sposób?

Osuszacz powietrza to nietypowy filtr

Element bardzo przypomina znany z samochodów osobowych filtr oleju. Góra składa się z systemów do podłączenia do układu. Jeżeli będziesz o tę część dbał, to przez długi czas pozostanie ci wyłącznie wymiana kaset z filtrem. 

Kaseta składa się z części filtrowej (wyłapującej zanieczyszczenia), osuszającej (pochłaniacz wilgoci) oraz elementu odpływowego, który odprowadza wyłapane nieczystości na zewnątrz układu. Rola wszystkich elementów jest prosta, ale jednocześnie wyjątkowo kluczowa. 

Otóż w pierwszym etapie wpadające ze sprężarki powietrze jest czyszczone z brudów, które mogłyby zatkać układ. Następnie filtrowana jest woda. Ten etap jest najważniejszy zimą. Skroplona woda może szybko zamienić się w kryształki lodu. Te natomiast szybko blokują zawory, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do ich rozsadzenia! Filtr nie dopuszcza do takiej sytuacji. 

Gdy wszystko zostanie już odpowiednio zanalizowane, zostanie wyłącznie zlanie całości poza pracę układu pneumatycznego. Aby ten proces był zachowany, trzeba dbać o regularne serwisowanie osuszacza powietrza.

Sam osuszacz jest drogi, ale…

…nie trzeba go wymieniać! Wystarczy co sezon wymieniać elementy eksploatacyjne osuszaczy powietrza. Przed zimą zawsze warto zmienić kasetę. Jej koszt wynosi od 40 do 80 złotych, ale zapewni odpowiednią pracę całego systemu. 

Wkład musi być zawsze sprawny. Zatkany osuszacz może spowodować uszkodzenie całej budowy osuszacza. Ten jest już dużo droższy – jego koszt jest zróżnicowany, może wynosić kilkaset złotych. Jeżeli już dojdzie do zapchania elementu, to można spróbować go jeszcze zregenerować w fachowym warsztacie. Tam wcześniej ocenią, czy nadaje się on w ogóle do odbudowy. 

Pamiętaj więc o tym, że masz w układzie pneumatycznym osuszacz. W ten sposób będziesz mógł regularnie wymieniać kasety, a to pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i nerwy. 


Osuszacz powietrza / wklad

Niezawodny osuszacz powietrza układu pneumatycznego

Układ pneumatyczny działa na bazie ruchów powietrza. Aby to mogło spełniać swoją rolę, musi być odpowiednio oczyszczone. Do pracy nadaje się tylko suche powietrze. Niestety, powietrze ze sprężarki zawiera wilgoć i trzeba się jej pozbyć. Do tego właśnie służy osuszacz powietrza. Najtrwalsze znajdziesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

43,70
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

85,08
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

130,79
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

147,59
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

147,80
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

236,05
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019