523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ wydechowy
  3. DPF filtr cząstek stałych
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Filtr DPF dopasowany do twoich potrzeb

Wpływ zanieczyszczeń środowiska na nasze funkcjonowanie jest ogromny. Stąd producenci aut zdecydowali się na montaż filtrów DPF, często nazywanych również FAP. Te sprawiają, że samochody wypuszczają czystszy produkt spalania, lepiej funkcjonują i są bardziej ekologiczne. Urządzenia te muszą być jednak bardzo wytrzymałe i dokładne. 

Takie elementy znajdziesz w naszym sklepie. Mamy filtry najlepszych na świecie producentów, takich jak Bosal czy JMJ. Szeroki wybór filtrów cząstek stałych sprawia, że coś dla siebie znajdzie większość właścicieli współczesnych samochodów osobowych. Oferujemy też wysokiej klasy zamienniki filtra cząstek stałych, które pozwolą ci zaoszczędzić.

Czyszczenie filtra DPF

Na Automator.pl zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze chcesz montować w swoim aucie nowe urządzenie. To dlatego oferujemy profesjonalne preparaty pozwalające oczyścić filtr DPF i zapewnić mu kolejne kilometry odpowiedniej pracy. 

Pamiętaj, że właściwa konserwacja i użytkowanie może przedłużyć jego pracę o kilka dobrych lat. To oszczędność pieniędzy, czasu i twoich nerwów. My za to bazujemy na jakości naszych elementów. Każdy oferowany przez nas filtr cząstek stałych był poddawany fachowym testom, które wykluczają błędy i poprawiają jakość pracy. Z tego względu na wszystkie części w naszym sklepie dajemy minimum 24-miesięczną gwarancję. To zapewni ci komfort użytkowania auta i spokojne trasy.

Jeżeli jednak musisz go wymienić, to postaw na współpracę z nami. Zapewniamy natychmiastową obsługę i wysyłkę w ciągu 24 godzin od zamówienia. Nasi pracownicy pomogą ci dobrać odpowiedni produkt bazując na swoim doświadczeniu. Masz też możliwość zwrotu zakupów do 14 dni bez podania powodu. Dzięki temu zakupy u nas będą komfortowe i bezproblemowe.

Życzymy ci owocnych zakupów na Automator.pl – szerokiej drogi!

Filtr cząstek stałych – klucz do czystego powietrza

Wielu kierowców narzeka na ten element układu wydechowego. Twierdzą, że to niepotrzebny balast dla silnika, kierowcy i jego portfela. To błąd! DPF to jeden z najważniejszych elementów budowy nowoczesnych samochodów. Zapewnia to, co najważniejsze – czystsze powietrze!

W samochodzie wiele jest filtrów, które wpływają na poruszanie się samochodu i pracę silnika. FAP jest jednak o tyle ważny, że wpływa na środowisko. Kontroluje spaliny i oczyszcza je z większości zanieczyszczeń. Sprawdź jak działa i jak o niego dbać.

Budowa i działanie filtra DPF

Filtry cząstek stałych montowane są najczęściej w silnikach wysokoprężnych (diesel), ale zdarzają się też wersje dla silników benzynowych. Część ta montowana jest w układzie wydechowym samochodu. Składa się z obudowy i wewnętrznej wyściółki, która łapie szkodliwe i trujące związki. Osiadają one na porowatych ściankach lub włóknach zawierających m.in. srebro. Niektóre filtry wyposażone są w wewnętrzne ściany z powłoki ceramicznej. 

Metale szlachetne znajdujące się na filtrze wyłapują i neutralizują zanieczyszczenia. Odpowiednio funkcjonujący filtr jest tak skuteczny, że potrafi przechwycić od 85 do nawet 100 procent zanieczyszczeń spalin. Jego struktura poddawana jest sporej próbie, gdyż musi działać on zawsze w czasie pracy jednostki napędowej. 

Trzeba dbać o DPF

Jeżeli zauważysz, że z tłumika twojego pojazdu wydobywa się czarny dym lub na desce rozdzielczej pojawiają się charakterystyczne komunikaty, to znak, że z filtrem cząstek stałych coś jest nie tak. Najbardziej polecanym zabiegiem jest czyszczenie DPF. Często zalecana jest również regeneracja DPF. Obydwa zabiegi są dość kosztowne, więc powinieneś dbać o tę część. Co więcej, tylko odpowiednio konserwowany filtr działa tak, jak powinien. 

Żywotność filtrów cząstek stałych to zakładane 200-250 tysięcy kilometrów. Kluczowa jest jednak umiejętna eksploatacja. Po pierwsze, regularnie należy wymieniać pozostałe filtry i płyny (takie jak np. olej). Naprawiaj też usterki i koniecznie zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu wydechowego. Jeżeli jednostka napędowa generuje większą ilość szkodliwych substancji (a przy usterkach może tak właśnie być) to twój filtr może szybko się poddać. 

Bardzo ważne jest też tankowanie znanego sobie paliwa i rozsądna jazda samochodem (np. brak gwałtownego przyspieszania), a w efekcie mniejsze zużycie paliwa. Jeżeli natomiast filtr delikatnie się zapcha, to nie dobijaj go. Skorzystaj z możliwości oczyszczenia lub regeneracji, a nie będziesz musiał wydawać tysięcy złotych na nowe części.

Nie usuwaj!

Są kierowcy, którzy wpadają na pomysł wycięcia filtra cząstek stałych. To fatalny pomysł. Może skończyć się bardzo wysokim mandatem i brakiem przejścia przeglądu okresowego, a także większym zanieczyszczeniem środowiska. Dodatkowo samochód bez filtra DPF może przestać funkcjonować poprawnie (szczególnie, jeżeli wyposażony jest w czujki i komputer), w wyniku czego cząstki stałe dostaną się do atmosfery.

Pamiętaj o wymianie zepsutego filtra DPF. To inwestycja w odpowiednią pracę auta i środowisko. Najlepsze urządzenia oraz wiele podobnych technologii znajdziesz na Automator.pl. Życzymy udanych zakupów!


DPF filtr cząstek stałych

Filtr cząstek stałych

Filtr DPF odpowiada za oczyszczanie spalin w twoim aucie. Urządzenie to musi wytrzymać spore obciążenie i jednocześnie skutecznie wyłapywać wszelkie trujące substancje w oparach spalin. Trwałe i skuteczne elementy, a także najważniejszy osprzęt znajdziesz na Automator.pl.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

145,61
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019