523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 18:00 Sob 8:00 - 14:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Szukaj części
  3. Układ wydechowy
  4. DPF filtr cząstek stałych
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Filtr DPF – najtrwalsze urządzenia na Automator.pl!

Filtr DPF odpowiada za oczyszczanie spalin w Twoim aucie. Urządzenia to musi wytrzymać spore obciążenie i jednocześnie skutecznie wyłapywać wszelkie trujące substancje w oparach spalin. Trwałe i skuteczne elementy, a także najważniejszy osprzęt znajdziesz na Automator.pl.

Filtry DPF dopasowane do Twoich potrzeb!

Wpływ zanieczyszczeń środowiska na nasze funkcjonowanie jest ogromny. Stąd producenci aut zdecydowali się na montaż filtrów DPF, często nazywanych również FAP. Te sprawiają, że samochody wypuszczają czystszy produkt spalania, lepiej funkcjonują i są bardziej ekologiczne. Urządzenia te muszą być jednak bardzo wytrzymałe, dokładne i długowieczne. 

Takie elementy znajdziesz w naszym sklepie. Mamy filtry najlepszych na świecie producentów takich jak Bosal czy JMJ. Szeroki wybór filtrów cząstek stałych sprawia, że coś dla siebie znajdzie większość właścicieli współczesnych samochodów osobowych. Oferujemy też wysokiej klasy zamienniki filtra cząstek stałych, które pozwolą zaoszczędzić ci sporo pieniędzy.

Pamiętaj, że możesz go odnowić!

Na Automator.pl zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze chcesz montować w swoim aucie nowe urządzenie. To dlatego oferujemy profesjonalne preparaty pozwalające oczyścić urządzenie i zapewnić mu kolejne kilometry odpowiedniej pracy. 

Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja i użytkowanie może przedłużyć jego pracę o kilka dobrych lat. To oszczędność pieniędzy, czasu i twoich nerwów. My za to bazujemy na jakości naszych elementów. Każdy oferowany przez nas filtr cząstek stałych był poddawany fachowym testom obciążeniowym, które wykluczają błędy i poprawiają jakość pracy. Z tego względu na wszystkie części w naszym sklepie dajemy minimum 24-miesięczną gwarancję. To zapewni ci komfort użytkowania auta i spokojne trasy.

Jeżeli jednak musisz go wymienić, to postaw na współpracę z nami. Zapewniamy natychmiastową obsługę i wysyłkę w ciągu 24 godzin od zamówienia. Nasi pracownicy pomogą ci dobrać odpowiedni produkt bazując na swoim doświadczeniu. Masz też możliwość zwrotu zakupów do 14 dni bez podania powodów. Dzięki temu zakupy u nas będą komfortowe i bezproblemowe.

Życzymy ci owocnych zakupów na Automator.pl – szerokiej drogi!

Filtr cząstek stałych – klucz do czystego powietrza i spokojnej jazdy!

Wielu kierowców narzeka na ten element silnika. Twierdzą, że to niepotrzebny balast dla silnika, kierowcy i jego portfela. To błąd! DPF to jeden z najważniejszych elementów budowy nowoczesnych samochodów. Zapewnia to, co najważniejsze – czystsze powietrze!

W samochodzie wiele jest filtrów, które wpływają na poruszanie się samochodu i pracę silnika, którym najczęściej jest diesel. FAP jest jednak o tyle ważny, że wpływa na środowisko. Kontroluje spaliny i oczyszcza je z większości zanieczyszczeń. Sprawdź jak działa i jak o niego dbać!

Budowa i działanie

Filtry cząstek stałych montowane są najczęściej w silnikach wysokoprężnych (diesel), ale zdarzają się też wersje dla silników benzynowych. Część ta montowana jest w układzie wydechowym samochodu. Składa się z obudowy i wewnętrznej wyściółki, która łapie szkodliwe i trujące związki. Osiadają one na porowatych ściankach lub włóknach zawierających m.in. srebro. Niektóre filtry wyposażone są w wewnętrzne ściany z powłoki ceramicznej. 

Metale szlachetne znajdujące się na filtrze wyłapują i neutralizują zanieczyszczenia. Odpowiednio funkcjonujący filtr jest tak skuteczny, że potrafi przechwycić od 85 do nawet 100 procent zanieczyszczeń spalin. Jego struktura poddawana jest sporej próbie, gdyż musi działać on zawsze w czasie działania jednostki napędowej. 

Trzeba dbać o DPF

Jeżeli zauważysz, że z tłumika twojego pojazdu wydobywa się czarny dym lub na desce rozdzielczej pojawiają się charakterystyczne komunikaty, to znak, że z filtrem cząstek stałych coś jest nie tak. Najbardziej polecanym zabiegiem jest czyszczenie dpf. Często zalecana jest również regeneracja dpf. Obydwa zabiegi są dość kosztowne, więc powinieneś dbać o kosztowną część. Co więcej, tylko odpowiednio konserwowany działa tak, jak powinien. 

Żywotność filtrów cząstek stałych to zakładane 200-250 tysięcy kilometrów. Kluczowa jest jednak umiejętna eksploatacja. Po pierwsze, regularnie należy wymieniać pozostałe filtry i płyny (takie jak np. olej). Naprawiaj też usterki i koniecznie zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu wydechowego. Jeżeli jednostka napędowa generuje większą ilość szkodliwych substancji (a przy usterkach może tak właśnie być) to twój filtr może szybko się poddać. 

Bardzo ważne jest też tankowanie znanego sobie paliwa i rozsądna jazda samochodem (np. brak gwałtownego przyspieszania), a w efekcie rozsądne zużycie paliwa. Jeżeli natomiast filtr delikatnie się zapcha, to nie dobijaj go. Skorzystaj z możliwości oczyszczenia lub regeneracji, a nie będziesz musiał wydawać tysięcy złotych na nowe części.

Nie usuwaj!

Są kierowcy, którzy wpadają na pomysł wycięcia filtra cząstek stałych. To fatalny pomysł. Może skończyć się bardzo wysokim mandatem i brakiem przejścia przeglądu okresowego. Co więcej, będziesz bardzo zanieczyszczał środowisko. Dodatkowo samochód bez filtra DPF może przestać funkcjonować poprawnie (szczególnie, jeżeli wyposażony jest w czujki i komputer), w wyniku czego cząstki stałe dostaną się do atmosfery.

Pamiętaj o wymianie zepsutego filtra. To inwestycja w odpowiednią pracę auta, środowisko i siebie. Najlepsze urządzenia oraz wiele podobnych technologii znajdziesz na Automator.pl. Życzymy szerokiej drogi!


DPF filtr cząstek stałych


Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

121,43
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

738,74
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

851,31
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

851,31
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

992,02
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

1020,16
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

1990,82
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

598,03
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

851,31
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

879,45
SZT.
Produkt niedostępny

984,98
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

997,65
SZT.
Produkt niedostępny

1039,87
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

1060,97
SZT.
Produkt niedostępny

1364,91
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś


Strona z 1

Oferta specjalna!
Zadzwoń:
523 350 019