523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ wydechowy
  3. Kolektor wydechowy
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Cena i jakość w parze

Awarie kolektora zdarzają się, gdyż element ten poddawany jest sporym próbom. Musi przyjąć wyrzucane ze sporym ciśnieniem toksyczne spaliny prosto z silnika. Stąd ta trwała część wymaga wymiany. 

Jak możesz uniknąć awarii? Kupując najlepszy kolektor samochodowy. W naszej ofercie znajdziesz części samochodowe znane z trwałej i skutecznej budowy. W pełni spełniają też swoją rolę wyłapując wszystkie spaliny z silnika. Na Automator.pl dostępne są kolektory wydechowe go większości współczesnych jednostek napędowych. Mamy części najlepszych producentów. Znajdziesz u nas zarówno oryginalne elementy jak i wysokiej klasy zamienniki. Te pozwolą na zaoszczędzenie środków w twoim portfelu.

Oferowane przez nas produkty to gwarancja świetnej jakości i bardzo dobrej ceny. 

Nie tylko kolektory

W naszym sklepie znajdziesz też elementy montażowe oraz akcesoria, które są niezbędne do montażu całego kolektora. Oferujemy m.in. trwałe nakrętki, pozwalające na ustawienie go i odpowiednie wyregulowanie. To konieczne, bo każda rura od kolektora musi być dobrze dopasowana do cylindrów w silniku. 

Wszystkie akcesoria na Automator.pl i kolektory wydechowe zostały poddane wielu testom obciążeniowym, które wykluczają wady i zapewniają trwałość pracy. To dlatego na nasze produkty możemy dać minimum dwuletnią gwarancję. Przez ten czas masz pewność, że kolektor wydechowy i inne elementy będą służyć tobie i twojemu silnikowi.

Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że szybko potrzebujesz sprawnych części do swojego samochodu. Z tego względu zamówiony towar wysyłamy już w ciągu 24 godzin! Szybko dotrze do ciebie lub twojego mechanika. Jednocześnie zawsze możesz zwrócić zamówienie w ciągu 14 dni! 

Stawiamy na wysoką jakość naszych produktów i obsługę klienta na najwyższym poziomie. To dlatego części samochodowe z Automator.pl są właśnie dla ciebie! Szerokiej drogi!

Kolektor wydechowy - trwały, ale podatny na uszkodzenia

Kolektory wylotowe to dość mocny element budowy układu wydechowego. Niekiedy potrafi wytrzymać cały okres użytkowania samochodu, ale dość często wcześniej pęka lub staje się dziurawy ze względu na korozję. Takie sytuacje zdarzają się przy niepoprawnej eksploatacji tego elementu. Sprawdź jak dbać o swój kolektor!

Zacznijmy od tego, że kolektor wydechowy (zwany też wylotowym) to pierwszy element układu wydechowego. Jako jedyny bezpośrednio styka się z jednostką napędową. Musi wytrzymać napór toksycznych gazów spalinowych, które nie są w ogóle oczyszczone przez różnorakie filtry. 

Kolektor wydechowy - budowa i działanie

Kolektor wydechowy to zespół przewodów, które odprowadzają spaliny bezpośrednio z cylindrów jednostki napędowej. Wykonany jest z żeliwa odpornego na wysokie temperatury. Im większe przewody żeliwne, tym lepiej odprowadzane jest ciepło i spaliny. To natomiast działa korzystnie na cały układ wydechowy. 

Kolektory wysokiej klasy odporne są na warunki atmosferyczne i działanie szkodliwych substancji oraz ciepła. Zbudowane są z materiałów, które nie korodują i wytrzymują sporą pracę jaką wykonują. Poza odprowadzeniem spalin kolektor ma też inną, bardzo ważną funkcję – redukuje dźwięk, będąc pierwszym tłumikiem w samochodzie. 

Uszkodzony kolektor wydechowy – objawy

Awarie tej części zdarzają się stosunkowo często, jeżeli jest on dodatkowo obciążony. Możesz je więc spotkać w niektórych jednostkach napędowych (np. sportowych), które generują dodatkowe drgania. Kolektor wydechowy możesz uszkodzić również złą eksploatacją silnika – wystarczy, że zimna jednostka napędowa będzie zmuszona chodzić na zbyt wysokich obrotach.

Jakie są objawy? Największą jest ryk silnika. Ten staje się uciążliwy i bardzo głośny. Będziesz miał wrażenie, że układ wydechowy kończy się pod twoim fotelem. Odgłos silnika jest też bardziej metaliczny, a po otwarciu maski będzie już bardzo wyraźny.

Możesz też zauważyć większe drgania samochodu, a sprawny mechanik zamykając dopływ powietrza zaobserwuje wyrzut spalin bezpośrednio z jednostki napędowej. Najpopularniejszą formą uszkodzenia jest oczywiście jego pęknięcie. Pamiętaj, że to najczęściej mikrorysa, której nie zobaczysz gołym okiem!

Wydmuchana uszczelka kolektora wydechowego - objawy

Groźną awarią, której nie warto bagatelizować, jest również wydmuchana uszczelka. To ona odpowiada za szczelność, którą powinien mieć wydechowy kolektor. Jej  uszkodzenie może prowadzić do tzw. przedmuchów i w efekcie do pojawienia się dymu, a nawet ognia.

Naprawa, a może wymiana?

Niektórzy kierowcy z pękniętym kolektorem nie robią nic. To błąd, bo choć naprawa jest często droga, to uszkodzony element może niszczyć kolejne podzespoły w silniku. Uszkodzony kolektor wydechowy należy naprawić lub wymienić.

W obydwu przypadkach niezbędne będzie wielu elementów, w tym całego układu i części podzespołów przy silniku. Najtaniej spróbować zespawać kolektor lub zamontować używany, ale jego żywotność z pewnością nie będzie długa. 

Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup nowego, to pamiętaj, że jego trwałość sprawi, że będziesz miał spokój na kilka kolejnych lat. Najtrwalsze kolektory wylotowe znajdziesz na Automator.pl. Szerokiej drogi!


Kolektor wydechowy

Kolektor wydechowy – pierwsza część układu wydechowego

Kolektor wydechowy zwany też kolektorem wylotowym to element, który rozpoczyna układ wyprowadzania spalin z silnika. Aby funkcjonował poprawnie musi być szczelny i trwały. Właśnie takie kolektory i elementy montażowe znajdziesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

1,00
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

1,51
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

1,75
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

2,16
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

3,39
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

9,11
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

9,11
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

9,11
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

11,49
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

11,69
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

15,84
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

22,51
OPK.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

2,48
SZT.
Produkt niedostępny

5,47
SZT.
Produkt niedostępny

21,70
OPK.
Produkt niedostępny

22,40
OPK.
Produkt niedostępny

28,71
OPK.
Produkt niedostępny

585,18
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019