523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ wydechowy
  3. Regeneracja filtra
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Najlepsza jest często regeneracja DPF!

Filtr DPF zapycha się przez nieumiejętne użytkowanie, słabsze wykonanie, niestaranny montaż czy po prostu – ze starości. Wielu kierowców przeraża cena nowych elementów, które potrafią w skrajnych przypadkach przekroczyć nawet cenę samochodu!

Z tego względu wielu mechaników i znawców motoryzacji poleca regenerację filtra DPF. Regeneracja pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie zagwarantuje dalej wysoką jakość pracy podzespołu i skuteczne eliminowanie wszystkich zanieczyszczeń. 

Aby jednak rozpocząć regeneracje filtra musisz zaopatrzyć się w niezbędne elementy. Takie znajdziesz na Automator.pl. W naszym asortymencie mamy m.in. specjalistyczne środki czy przewody elastyczne konieczne do jego podłączenia. Oferowane przez nas produkty pasują do większości samochodów osobowych produkowanych współcześnie! 

Poza elementami do regeneracji DPF znajdziesz też części do regeneracji filtra sadzy. Dzięki temu twoje auto zachowa pełną sprawność, a ty zaoszczędzisz sporo pieniędzy w portfelu! Na Automator.pl znajdziesz m.in. elementy znanej firmy SWAG.

Gwarancja ceny i jakości

W naszym asortymencie mamy zarówno produkty oryginalne jak i świetnej klasy zamienniki. Ich jakość potwierdza szereg specjalistycznych testów, które przechodzą przed wypuszczeniem na rynek. Dzięki temu mamy pewność, że sprzedawane ci elementy przetrwają ciężką i mozolną pracę, a jednocześnie będziesz mógł długo się nimi cieszyć.

Z tego względu na każdą oferowaną przez nas część dostaniesz minimum dwuletnią gwarancję, która zapewni ci komfortowe użytkowanie twojego auta i pełen zakres regenerowanego filtra DPF. Co więcej, zdajemy sobie sprawę, że przy naprawie tego podzespołu niezbędna jest szybkość i natychmiastowe działanie. To dlatego zamówienie wysyłamy już w ciągu 24 godzin. Błyskawicznie dotrze do twoich drzwi lub twojego mechanika. Gwarantujemy pełen komfort zakupów. Każdy zamówiony towar możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

Przyjemnych zakupów!

Regeneracja filtra DPF – dlaczego to nieraz lepsze?

Zarówno filtr sadzy jak i filtr DPF potrafią rozlecieć się w najmniej odpowiednim momencie. To niestety bardzo kosztowna usterka, która pochłonie wiele twoich pieniędzy i nerwów. Niekiedy zamiast instalacji nowej części warto skorzystać z usługi regeneracji. Na czym polega taki proces i czy zawsze da się go przeprowadzić?

Filtr sadzy i filtry DPF to instalowane w pojazdach elementy oczyszczające spaliny ze szkodliwych dla środowiska związków. Dzięki istnieniu tych części pojazd nie emituje tak wiele zanieczyszczeń, a auto jest bardziej ekologiczne.

Niestety, ekologia nie idzie jeszcze w parze z wytrwałością i filtry te (choć ich żywotność w teorii to nawet 100 000 kilometrów) bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Koszt nowego elementu przekracza bardzo często kilka tysięcy złotych i ciężko jest pogodzić się z koniecznością instalacji takiego filtra. Są jednak rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić trochę grosza.

Jak rozpoznać uszkodzony filtr?

Zanim pojedziesz do warsztatu w celu regeneracji, spróbuj samemu zdiagnozować uszkodzony filtr. W nowszych samochodach sytuacja jest bardzo łatwa, bo na monitorze powinien wyświetlić się specjalny komunikat. Pojawi się też kontrolka check engine.  Poza tymi informacjami będziesz miał też szereg innych, sugerujących uszkodzenie filtra. 

Wśród nich są m.in. podwyższony poziom oleju w silniku, skoki mocy, brak mocy, większe spalanie i brudniejsze spaliny. Pamiętaj, że długa jazda z uszkodzonymi filtrami może skutkować nawet zatarciem silnika!

Co zrobić w przypadku uszkodzonego filtra cząstek stałych?

Najlepiej od razu udaj się do warsztatu samochodowego, który oferuje regenerację filtrów cząstek stałych DPF. Sam niestety raczej nie będziesz w stanie całego procesu przeprowadzić. Natomiast, jeżeli potrafisz, to filtr możesz ściągnąć natomiast sam czym ułatwisz pracę warsztatowi i jednocześnie zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Na początku zakład sprawdzi, czy wystarczy regeneracja. Jeżeli blok urządzenia jest pęknięty lub ma inne oznaki mechanicznego uszkodzenia to niestety będziesz zmuszony wymienić go na nowy. Tylko zabrudzone lub zapchane filtry nadają się do ponownego użytkowania.

W kolejnym kroku mechanicy rozmontują filtr DPF. Wleją do wnętrza wkładu ceramicznego odpowiednie preparaty, które mają na celu wypłukać element z nieczystości – brudu, smarów, oleju itd. Następnie następuje czyszczenie filtra dpf. Filtr montowany jest w specjalnej maszynie, która oczyszcza go z kolejnych zanieczyszczeń. 

Takie czyszczenie filtra wodą odbywa się trzykrotnie, pod różnymi kierunkami. Następnie filtr się osusza, niekiedy wzbogaca w nowe substancje neutralizujące szkodliwe związki w spalinach i przeprowadza specjalne testy pod ciśnieniem. Te mają wykazać, czy filtr jest już w pełni sprawny. Mechanicy dokładają jeszcze nowe podzespoły takie jak np. przewody elastyczne. 

Czyszczenie DPF sprawia, że filtr odzyskuje nawet 99% pierwotnej sprawności! Życzymy ci szerokiej drogi!


Regeneracja filtra

Regeneracja filtra DPF 

Filtr cząstek stałych to kosztowny element, który ma tendencję do uszkodzeń. Nie musisz od razu zamawiać nowego DPF. Wystarczy, że skorzystasz z opcji regeneracji. Części niezbędne do tego procesu dostaniesz na Automator.pl!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

357,49
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

714,19
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

730,62
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

765,96
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

771,96
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś

1058,62
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już dziś


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019