523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ zasilania paliwem
  3. Chłodnica paliwa
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Najlepsza chłodnica paliwa?

W naszej ofercie znajdziesz chłodnicę paliwa do większości współczesnych samochodów osobowych. Wśród producentów jest m.in. firma Nissens. Duńskie przedsiębiorstwo od wielu lat zajmuje się tworzeniem chłodnic do różnych typów układów, a klasę tworzonych przez Nissens części potwierdzają liczne i pozytywne opinie kierowców z całego świata – w tym również z Polski.

Co ważne, na Automator.pl dostaniesz zarówno chłodnice oryginalne, jak i wysokiej klasy zamienniki, pozwalające zaoszczędzić pieniądze. Wszystkie części, które u nas kupisz, to jakość w parze z bardzo atrakcyjną ceną.

Stawiamy na jakość produktów i usług

Aby chłodnica paliwa spełniała swoją rolę, musi być wykonana z materiałów odpornych na wysokie temperatury, a jednocześnie długowiecznych – tak, by dalekie trasy nie były dla niej żadnym problemem. To z tego względu oferowane przez nas elementy poddawane są specjalnym testom przed sprzedażą. Umożliwia nam to zaoferowanie minimum 24 miesięcznej gwarancji na cały nasz asortyment.

To jednak nie wszystko! Wiemy, że oczekujesz nie tylko wysokiej jakości produktów, ale też usług świadczonych na najwyższym poziomie. To dlatego wysyłamy zamówienia już w ciągu 24 godzin od zakupu. Chłodnica paliwa ekspresowo dotrze do Ciebie lub wskazanego warsztatu. Co więcej, zawsze możesz zwrócić produkty w czasie 14 dni.

Życzymy owocnych zakupów!

Chłodnica paliwa – do czego służy i jak rozpoznać, że się popsuła?

Nie każdy samochód wyposażony jest w chłodnicę paliwa, ale jeżeli już ją ma, to jest ona ważnym podzespołem w układzie paliwowym. Jej zadaniem jest ochrona układu przed zgubnymi skutkami zetknięcia z gorącą ropą. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym elemencie!

W niektórych autach rolę ogranicznika dla zbyt dużej ilości paliwa pełni filtr paliwa. Jeżeli układ jest skonstruowany inaczej, to zadanie przejmuje chłodnica paliwa. Do czego służy dokładnie? Paliwo, które trafia do silnika nie zawsze jest „potrzebne” i wraca do baku. Po drodze mogłoby uszkodzić węże czy zbiornik, bo jego temperatura osiąga spore wartości.

Gdzie w samochodzie znajduje się chłodnica paliwa?

Powinieneś pamiętać, że chłodnica paliwa instalowana jest w silnikach diesla i to najczęściej z tzw. pompowtryskami. Ich praca bardzo mocno nagrzewa paliwo, a jeżeli znajdują się w głowicy (to nierzadki przypadek) to jednostka napędowa również przekazuje ropie ciepło. Nie miałoby to tak dużego znaczenia, jeżeli nagrzane przez ciśnienie i jednostkę paliwo nie wracałoby do baku. Niestety, nie cała ilość cieczy jest wykorzystywana i tu zaczyna działać właśnie chłodnica.

Chłodnica paliwa zamontowana jest najczęściej na wężu powrotnym, jeszcze przed bakiem i innymi elementami układu paliwowego. Wyłapuje gorącą ciecz i poprzez wbudowane radiatory obniża jej temperaturę. Zasada działania elementu przypomina w tym przypadku standardową chłodnicę silnika czy oleju.

Element chłodzący paliwo instaluje się również w jednostkach sportowych. Tam ważne jest, aby obniżać temperaturę płynów, bo – przy wysokich obrotach i obciążeniu – zbyt duża wartość szybko odbija się na jednostce napędowej.

Jak rozpoznać uszkodzoną chłodnicę paliwa?

Chłodnica paliwa może uszkodzić się w sposób mechaniczny (np. poprzez kontakt z podłożem lub uderzenie kamienia) albo przez nieodpowiednią eksploatację. Wśród przyczyn może być np. złe ciśnienie paliwa.

Objawy uszkodzonego elementu są dość łatwe do rozpoznania. Wśród nich jest informacja na desce rozdzielczej (niekiedy check engine), bardzo wysoka temperatura silnika albo wręcz przeciwnie – brak osiągania odpowiedniej wartości przez jednostkę napędową. Samochód z popsutą chłodnicą może też spalać większe ilości paliwa.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by samemu wymienić ten element, to na wymianę chłodnicy paliwa powinieneś odstawić auto do warsztatu. Koszt takiej usługi to około 200-300 złotych (w zależności od typu samochodu).


Chłodnica paliwa

Chłodnica paliwa – najtrwalsze elementy na Automator.pl

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ich aucie znajduje się chłodnica paliwa. To jednak istotny element, który chroni przed zagotowaniem paliwo wracające do baku w niektórych jednostkach napędowych. Skuteczną część otrzymasz w naszym sklepie!

Chłodnica paliwa nie jest wyposażeniem każdego samochodu, bo w niektórych zaporę dla nagromadzonego środka napędowego stanowi filtr. W innym przypadku rozgrzane przez silnik paliwo mogłoby uszkodzić kolejne części układu paliwowego i zbiornik. Chłodnica obniża jego temperaturę i chroni przed awarią. To dlatego powinieneś postawić na sprawdzony element, którego jakość jest niekwestionowana.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

318,57
SZT.
Produkt niedostępny

373,08
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Infolinia dział Zamówień
523 350 019