523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Układ zasilania paliwem
  3. Czujnik wody
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Skuteczny czujnik wody – klucz do płynnej jazdy

W ofercie posiadamy czujnik wody w filtrze paliwa do większości współczesnych samochodów wyposażonych w ten element. Znajdziesz u nas zarówno oryginalne czujniki (zalecane przez producentów aut), jak i bardzo wysokiej klasy zamienniki, pozwalające na spore oszczędności.

Nasze czujniki wody są w pełni kompatybilne z elektronicznymi sterownikami pojazdu. Elementy z Automator.pl wytwarzane są między innymi przez firmę Meat&Doria, uznanego na rynku motoryzacyjnym producenta pomp, czujników oraz filtrów do samochodów osobowych i dostawczych. Włoska marka cieszy się uznaniem klientów na całym świecie!

Jakość czujników i jakość usług

Odpowiedniej jakości czujnik ostrzeże Cię przed zbyt dużą ilością wody w baku i pomoże zareagować w kryzysowej sytuacji. Jego bezawaryjność umożliwi Ci komfortową i bezpieczną jazdę, bez narażenia na uszkodzenia filtra paliwa czy nawet silnika. Precyzja wykonania czujników i szereg testów sprawiły, że elementy z Automator.pl to najwyższa półka. Z tego względu możemy Ci zaoferować minimum 24 miesięczną gwarancję na wszystkie czujniki z naszego sklepu.

Chcemy też, aby jakość naszych usług szła w parze z jakością sprzedawanych produktów. Zamówiony towar wysyłamy więc w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia. Błyskawicznie trafi do Ciebie lub wskazanego mechanika. Co więcej, masz prawo zwrócić go w czasie 14 dni, bez żadnych konsekwencji.

Życzymy Ci owocnych zakupów!

Czym jest czujnik wody i dlaczego jest tak ważny?

Nie we wszystkich samochodach montowany jest czujnik wody w filtrze paliwa, jednak jego ewentualna obecność odgrywa ważną rolę. Chroni on silnik przed zalaniem i skutecznie sprawdza jakość wlewanej do zbiornika mieszanki paliwowej.

Czujnik wody znajduje się w okolicach filtra paliwa. W ten sposób ma ciągłą kontrolę nad jakością spalanego materiału. Gdy tylko poziom wody jest zbyt wysoki, czujnik zaczyna alarmować stosownymi komunikatami na desce rozdzielczej.

Awaria tego urządzenia może być jednak przykra w skutkach, bo… uniemożliwia niekiedy jazdę. Nowoczesne silniki są tak skorelowane z całością, że wymagają najlepszych paliw do jazdy. Usterka czujnika oznacza, że jednostka napędowa nie wie, co do niej dotrze.

Jak działa czujnik wody?

Element ten jest wyczulony na poziom wilgoci w baku. Ma ograniczyć zniszczenie filtra paliwa i uchronić silnik przed wodą. Automatycznie zapala on kontrolkę na desce rozdzielczej, gdy w odstojniku znajdzie się zbyt dużo wody.

Jeżeli zatankujesz więc benzynę lub olej napędowy, a czujnik natychmiast zareaguje, to znak, że powinieneś unikać tego sprzedawcy. Możesz ochronić dzięki temu wtryskiwacze, pompę paliwa, filtry i samą jednostkę napędową przed zniszczeniami. Woda to klucz do korozji i zatarcia smarowanych elementów.

A jak się pozbyć wody z baku?

Jeżeli czujnik wody w filtrze paliwa zacznie Cię alarmować, to znak, że należy pozbyć się niechcianej cieczy z baku. Możesz wykorzystać do tego specjalne dodatki do benzyny lub oleju napędowego. Ich działanie polega na uszlachetnianiu spalanego materiału i wiązaniu wody. To neutralizuje jej szkodliwość i wspomaga pracę samochodu.

Jeżeli wody jest naprawdę dużo, to będzie konieczne wypompowanie benzyny i osuszenie zbiornika paliwa. Usługę taką świadczy wiele warsztatów samochodowych.

Uszkodzony czujnik wody – objawy

Zdarzają się jednak przypadki, że paliwo wlewane do baku jest naprawdę wysokiej klasy, a czujnik wariuje. Co wtedy? Element ten będzie cały czas wyświetlał stosowne komunikaty na desce rozdzielczej. Może też ograniczyć osiągi auta i utrudnić funkcjonowanie silnika, bo nie dopuści do dostania się zbyt dużej ilości mieszanki paliwowej.

W skrajnych przypadkach czujnik może nawet uniemożliwić działanie silnika. Jakikolwiek objaw zniszczenia elementu powinien od razu zwrócić Twoją uwagę. Należy wówczas wymienić część na nową. W ten sposób ochronisz podzespoły auta i zapewnisz sobie spokojną jazdę!


Czujnik wody

Czujnik wody – najtrwalsze części znajdziesz na Automator.pl!

Nie każda stacja benzynowa zapewnia wysokiej jakości paliwo, a nawet jeśli takie lejesz, to nie dasz rady w pełni uchronić baku przed obecnością wody. Czujnik wody w filtrze paliwa ma ostrzegać przed zbyt wysokim zawilgoceniem zbiornika i uszkodzeniem filtra. Skuteczne czujniki znajdziesz w naszym asortymencie.

Czujnik wody to jednak nie tylko ochrona, ale też część, bez której nie dasz rady odpalić wielu samochodów. Zaopatrz się więc w trwały element, który przez długi czas będzie dla Ciebie pracował!

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

160,55
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

161,34
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

194,83
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

218,42
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019