523 350 019
Pn - Pt 8:00 - 17:00
kontakt@automator.pl
O nas Blog Kontakt
  1. Strona główna
  2. Wyposażenie wnętrza
  3. Siedzenia samochodowe
Automator.pl - Najlepsze oferty zawsze na wyciągnięcie ręki.

Wiele części, świetna cena

W naszej ofercie znajdziesz wiele elementów odpowiadających za odpowiednio ustawione siedzenie samochodowe. Wśród części jest m.in. pełna regulacja położenia oparcia siedzenia, przełącznik systemu ostrzegawczego, a także element ustalający wysokość czy dostosowanie siedzenia.

Oferowane przez nas elementy odpowiadają za ustawienie fotela kierowcy i pasażera. Mamy bardzo szeroki wybór części pasujących do większości współczesnych samochodów osobowych – zarówno oryginalne (zalecane przez producenta danego auta), jak i wysokiej klasy zamienniki dostępne w atrakcyjnej cenie.

Pamiętaj, że dostępne na Automator.pl elementy pochodzą od sprawdzonych producentów. Elementy do regulacji siedzeń samochodowych, które u nas dostaniesz, to produkty m.in. takich marek jak Febi Bilstein, Topran czy Swag. Te firmy od lat cieszą się bardzo dobrą opinią kierowców na całym świecie!

Postaw na jakość

Wszystkie części z naszego sklepu są gruntownie testowane. Producenci sprawdzają ich trwałość i przydatność do pracy w każdych warunkach. Dzięki temu działają dłużej, a my możemy zaoferować Ci minimum 24 miesięczną gwarancję na wszystkie elementy do regulacji fotela i nie tylko!

Co więcej, w parze z jakością części idzie jakość naszych usług. Zamówiony towar wysyłamy już w ciągu 24 godzin od momentu zakupu, dzięki czemu dotrze ekspresowo do ciebie lub Twojego mechanika. Masz również możliwość zwrotu w czasie 14 dni – bez żadnych konsekwencji.

Życzymy owocnych zakupów!

Jak odpowiednio ustawić siedzenia samochodowe?

Mechanizm regulacji fotela samochodowego towarzyszy nam od początku przygody z prowadzeniem pojazdu. Wygodne i bezpieczne ustawienie fotela to składowa egzaminu na prawo jazdy. Mimo to, wielu kierowców nie do końca poprawnie ustala pozycję dla siedzenia w aucie. Jak powinieneś robić to prawidłowo?

Prawidłowo nie oznacza tylko „wygodnie”. Niektórzy kierowcy popełniają błąd, bo ich ustawienie opiera się wyłącznie na komforcie jazdy, zapominając o bezpieczeństwie. Nie powinieneś kłaść fotela, by jechać w pozycji przypominającej leżącą. To znacznie ogranicza pole widoczności i możliwości reakcji kierowcy.

Regulacja fotela kierowcy – czego unikać?

Poza pozycją leżącą, powinieneś unikać prowadzenia pojazdu przy samej kierownicy. Jest to niebezpieczne, bo ewentualny wystrzał poduszki wgniata kierowcę w fotel, a nie ratuje przed skutkami wypadku.

Poza tym lepiej unikać oddalania fotela od pedałów oraz obniżania go tak, że widoczność przed maską ograniczona jest do kilkuset metrów. W takim wypadku nie masz szans na reakcję, gdy np. dziecko wbiegnie Ci pod koła na przejściu dla pieszych.

Jakie powinno być ustawienie fotela kierowcy?

Zacznijmy od tego, jakie powinno być ustawienie fotela kierowcy względem pedałów. Otóż po całkowitym naciśnięciu pedału sprzęgła (pamiętaj, że musisz wcisnąć je do końca), noga powinna być lekko zgięta w kolanie. Nieprawidłowe jest zatem ustawienie fotela, gdy noga po wciśnięciu jest wyprostowana.

Element ustalający wysokość siedzenia ustaw w taki sposób, aby swobodnie widzieć to, co dzieje się kilka metrów przed autem. Jeżeli Twoje auto ma dość długą maskę, to niekoniecznie musisz widzieć jej koniec, natomiast kluczowe jest parę pierwszych metrów przed nią. Tu widoczność musi być idealna.

Sprawą najwyższej wagi jest też regulacja położenia oparcia siedzenia. Wiesz już, że nie możesz leżeć ani być zbyt blisko kierownicy. Najlepiej, żeby podczas prowadzenia ręce były delikatnie zgięte. Pozwoli Ci to na pełną kontrolę pojazdu i ochronę własnego ciała w razie uderzenia. Zagłówek z kolei powinien być delikatnie wyżej niż czubek Twojej głowy.

Pamiętaj, że przed każdą jazdą powinieneś sprawdzić element ustalający dostosowanie siedzenia, bo to wpływa znacznie na Twoje bezpieczeństwo. Koniecznie ustaw fotel na nowo, gdy Twoim autem poruszała się inna osoba.

Sprawdź też fotel pasażera

Element ustalający położenie fotela pasażera jest równie ważny. Twój towarzysz podróży też nie powinien siedzieć zbyt blisko schowka. Kategorycznie nie wolno kłaść tam nóg, bo w przypadku kolizji mogą być zmiażdżone przez poduszkę powietrzną.

Pasażer powinien siedzieć swobodnie, z dobrze ustawionym pasem bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku kierowcy, zagłówek nie powinien być niżej niż czubek głowy osoby jadącej obok kierowcy. Nie ma tu jednak znaczenia wysokość – ta może być dobrana według prywatnych upodobań pasażera oraz jego wzrostu.


Siedzenia samochodowe

Elementy do regulacji siedzeń samochodowych

Odpowiednie ustawienie fotela kierowcy wpływa na komfort podróży i bezpieczeństwo. Siedzenia samochodowe powinny być więc wyposażone w najlepsze części, gwarantujące niezawodne działanie w najważniejszym momencie. To właśnie takie elementy do regulacji siedzeń samochodowych znajdziesz na Automator.pl!

Mechanizm regulacji fotela samochodowego powinien pozwalać na zmianę położenia możliwie wszystkich jego części w krótkim czasie. Odpowiednia regulacja to podstawowa wiedza, która towarzyszy kierowcy już na egzaminie na prawo jazdy. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje siedzenia samochodowe się zacinały, wybierz części z naszego asortymentu.

» Czytaj więcej

Producenci:

Sortuj według:
Strona z 1

Widok listy:

1,49
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

1,75
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka 2-3 dni robocze

3,15
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

228,79
SZT.
Produkt dostępny
Wysyłka już w poniedziałek

254,30
SZT.
Produkt niedostępny


Strona z 1

Oferta specjalna!
Infolinia dział Zamówień
523 350 019